Svátek má: Teodor

Politika

Velikost textu:

Jan Papež: Je to totalitní manipulace

Jan Papež: Je to totalitní manipulace

V úterý představilo Ministerstvo zahraničních věcí nová pravidla pro cestování z a do ČR. Téměř rok jsem ve stovkách svých vystoupení v televizi, rozhlase a dalších médiích vždy chválil profesionalitu a postoje našeho Ministerstva zahraničních věcí, píše v komentáři Jan Papež.

Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACKČR)
2. února 2021 - 13:31

Pan ministr Petříček, pan náměstek Smolek a všichni ostatní vždy byli otevření, přímí, féroví a s jednoznačnou snahou hájit potřeby našich občanů a hájit prostupnost hranic, jak jen to jde. Na naše připomínky vždy reagovali věcně, argumentovali, vysvětlovali kontext a velmi často pomáhali nejen nám, cestovním kancelářím, ale všem, kdo chtěli cestovat.

Proti nim stálo Ministerstvo zdravotnictví, vždy plné chaosu, neuspořádanosti, politikaření a neprofesionality. Turistika je pro příslušníky Ministerstva zdravotnictví pověstným červeným šátkem pro býka v aréně. „Turista” je sprosté slovo a „cestovní kancelář” zločinecká organizace. Turisty je třeba izolovat a cestovní kanceláře zrušit. Pak by naše země oplývala zdravím.

Lidé na Ministerstvu zahraničí zůstali stejní. Jakému drsnému tlaku asi musí čelit, když vydali pravidla, kterými popřeli sami sebe, kterými popřeli svou roční obrovskou práci?

VŠECHNY ZEMĚ MIMO EVROPSKOU UNII JSOU VYSOCE RIZIKOVÉ!
Tak zní výchozí pravidlo (až na malé výjimky - Austrálie, Korea, Nový Zéland, Singapur, Thajsko).

Žádné argumenty, žádné statistiky, žádná pravidla, podle kterých by země byla zařazena do barev. Prostě politické rozhodnutí, které se přikrývá nálepkou ochrany zdraví lidu.Politici vychází z předpokladu, že to většině národa bude úplně jedno a mají asi pravdu. Ale přesně takhle uvažuje totalitní režim. Dělá si, co chce a kdy chce a žije s vědomím, že nemusí nic zdůvodňovat, že národ je jen masa, která se podřídí. Třeba bude trochu reptat, ale nakonec se podřídí.
 
Vydaná pravidla jsou nastavena tak, aby se prakticky nedala splnit a tak jsou vlastně do mnoha zemí uzavřené hranice, aniž by ty země představovaly nějaké nebezpečí.

Zároveň vše směřuje k tomu, že se velmi brzy nevyplatí leteckým společnostem držet lety do Prahy, protože nebudou mít komu prodávat letenky. Izolace, o které sní lidé z Ministerstva zdravotnictví a zřejmě i pan premiér bude zase o krůček blíž.

Jsem v současné době v Keni a Keňa je na tom stokrát lépe, než ČR, ale našim politikům je to jedno. Zařadili Keňu mezi nejrizikovější země. Bez argumentů, bezdůvodně. Takových zemí je řada - Kostarika, Egypt, Emiráty, Maledivy, Tanzánie, Dominikánská republika, Mexiko......

Ano, cestování je můj business, a tím, co píšu, hájím i svůj business. Ale kdo mne zná, ví, že cestování je pro mne hlavně svoboda a poznání. A zároveň, kdo mne zná, ví, že mě na tom všem úplně nejvíc štve ta totalitní manipulace, kterou s námi hrají politici. To neokoloniální myšlení úředníků, kteří znají jen hranice EU a co je za nimi je svět, kterým opovrhují, svět, který jim je úplně jedno. Je to dáno jejich arogancí. To prostě nesmíme připustit, končí komentář Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACKČR).

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)