Svátek má: Alan

Politika

Velikost textu:

Erik Best: To jsou ty křesťanské hodnoty

Erik Best: To jsou ty křesťanské hodnoty

Vondráček je do vedení Sněmovny pro lidovce nepřijatelný, Blažek a Michalik do vedení ministerstev ano. To jsou ty křesťanské hodnoty, píše Erik Best na facebooku.

Erik Best, americký publicista
4. listopadu 2021 - 10:30

A reakce
  • Také předvolební koalice KDU-ČSL se STAN se rozpadla ještě před volbami, narozdíl od předvolební koalice Pirátů ve STANu. Lidovci by se vykroužkovat nenechali, to by spíše zmizel onen STAN.
  • Podívejme se nyní, co že měli Piráti a STAN spolu ujednáno: „Kandidát koalice je povinen:
Zdržet se jakékoliv výzvy, přímé či nepřímé, veřejné či osobní, ke kroužkování (bod 5.1.2).
Kampaň bude vedena čestně a poctivě, nebudou šířeny nepravdivé či zavádějící informace. Kampaň propaguje celostátního lídry, krajské lídry a kandidáty v čele kandidátní listiny za oba subjekty a přiměřeně také kandidáty na volitelných místech na kandidátní listině i ostatní kandidáty. Kterýkoliv kandidát může vést osobní kampaň zaměřenou na svou osobu, avšak nejsou přípustné jakékoliv výzvy, přímé či nepřímé, veřejné či osobní, ke kroužkování (bod 7.2. k volební kampani).
Pokud v důsledku preferenčních hlasů získá mandát poslance jiná koaliční strana, než určuje dohodnuté pořadí na kandidátní listině, zohlední koaliční rada a celostátní lídři obou koaličních stran ve svých rozhodnutích v hodnou formu nefinanční kompenzace (bod 11.7.).
Smlouvu lze vypovědět pouze z důvodu vážného porušení smlouvy zaviněného druhou smluvní stranou, k němuž neúspěšně proběhlo smírčí řízení, a to s výpovědní dobou 30 dnů od skončení tohoto smírčího řízení (bod 13.4.).“
Vít Rakušan se tváří, že se nic nestalo – a vše je v naprostém pořádku: „Kroužkování nebyla naše vnitřní tajná kampaň, nic takového reálně neexistovalo“
  • Lidovci zastávají jednu zásadní křesťanskou hodnotu - co je dobré pro lidovce a jejich angažmá v politice, co posiluje jejich vliv, to je křesťanské. Tedy podle lidoveckých křesťanských hodnot.
  • Nevím, čím to je, ale ty lidovecké křesťanské hodnoty mi připadají stejně ohebné jako evropské hodnoty.
  • řekněme to slovy sira Humphreyho Applebyho: "Aplikují ty nejzasvěcenější postuláty křesťanství zkombinované s efektivním využitím moderních politologických teorií, přičemž berou v úvahu ty nejvhodnější taktické postupy, kterými relativizují zastaralé morální představy
  • No když se inspirují u papá Františka a jeho obliby v LGBT, tak si to přeberou....

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)