Svátek má: Erik

Politika

Velikost textu:

Best: Když může lobbovat Pavel Rychetský, tak proč ne Faltýnek?

Best: Když může lobbovat Pavel Rychetský, tak proč ne Faltýnek?

Když může za sportovní dotace lobbovat taková morální autorita, jakou je Pavel Rychetský, proč nemůže pouhý poslanec Jaroslav Faltýnek? ptá se na facebooku Erik Best.

Erik Best, americký publicista
9. dubna 2021 - 04:20

Poslanec Faltýnek kromě jiného ve sněmovně řekl: „ Stejně jako když psali novináři, že Marian Jurečka lobboval za kdejaký klub. Někde, nevím kde. V Troubkách nebo kde. Pan předseda Ústavního soudu Rychetský lobboval za nějaký tenisový klub v Brně. A já se ptám: My nemůžeme jako poslanci, když nás požádá starosta města, se zeptat, jestli ta žádost je pořádku? Nemůžeme asi.“

  • takze, kdyz nekdo v minulosti mozna udelal neco nezakonneho, znamena to, ze ted uz to je v pohode to delat dal?
  • Já mám tedy úúúplně jiné morální autority než je např. pan(soudruh nebo co) Pavel Rychetský.
  • Já tedy Faltýnka nemusím, ale má pravdu. Spousta našich "objektivních a nezávislých" novinářů vyznává heslo 'co je dovoleno bohovi...'
  • Však už v nahrávce od Julius Šuman se říkalo, jak Marian Jurečka skupuje pozemky kdesi na pardubicku za vyhodných podmínek spolu s Chovancem.
  • Jak to bylo u nás v době hluboké těžké totality za Husáka (Havel seděl - tehdy můj vzor), kdy Svěrák s Werichem a dalšími umělci podepsali Antichartu? Lobovalo se nebo nelobovalo? Zkupovávaly se pozemky a lesy, a stavěly se ploty nebo ne?

(rp,prvnizpravy.cz, fb, foto:arch.)