Svátek má: Květa

Politika

Velikost textu:

Bedna nenávisti v podobě senátorky za ODS zase nadzvedla víko

Bedna nenávisti v podobě senátorky za ODS zase nadzvedla víko

„Prezident před deseti dny  vyjádřil svůj osobní názor a to, že s ohledem na neochotu ministra Blatného rychle řešit náhradu za chybějící dodávky vakcín od západních farmaceutických firem ruským Sputnikem V či čínskou vakcínou, by tento muž měl v čele resortu zdravotnictví skončit," napsal Jiří Paroubek.

Miroslava Němcová v jednom ze svých televizních vystoupení v hnědém kabátě
20. března 2021 - 10:15

„Reakce některých pravicových politiků, které následovaly po tomto v ústavním státě vcelku běžném vyjádření prezidenta, se pohybuje na hranici či za hranicí duševní příčetnosti. Obzvláště se v tomto směru vyznamenali např. dnes už politický penzista Miroslav Kalousek a dále obvykle jinak rezervovaný předseda lidovců Marian Jurečka. Ale korunu všemu nasadila svým ultraextremistickým vyjádřením senátorka Miroslava  Němcová," uvedl dál bývalý premiér na webu vasevec.cz v článku, který nazval  "Šílené útoky kortešů pravice na prezidenta".


„Vzpomněl jsem si proto na doby, kdy několik mých přátel označovalo Miroslavu Němcovou přízviskem Ilse Kochová, podle neblaze proslulé dozorkyně koncentračního tábora, odsouzené po prohře nacistického Německa k trestu smrti.  Vyjádření, že Miloš Zeman je „zrádcem naší země“, na základě jednoho veřejného prezidentova vyjádření směřovaného dovnitř vlády a nikoliv k opozici, může prozrazovat nastupující či dokonce pokračující duševní nemoc," odhadl diagnozu političky z Vysočiny Jiří Paroubek.

„V další části svého „prohlášení“ Němcová mluví o prezidentovi jako o tom, kdo „patří na temnou stránku dějin naší země, řadí se k těm nejodpudivějším figurám. Těmi se sám obklopuje a získává od nich moc k destrukci ústavních principů, k osobní mstě, k prosazení velezrádných zájmů ve prospěch Ruska a Číny“ ...  " dodal bývalý předseda ČSSD.

„Dovolím si u těchto poněkud vášnivých a militantních vyjádření Němcové trochu zastavit. Prezident Zeman je jistě složitou osobností a mé osobní vztahy s ním byly vždy složité. Ale pokud mám srovnat formát jeho s formátem Kalouska, Jurečky anebo dokonce Němcové, musím říci, že Miloš Zeman i v současné době úrovní své inteligence a chápáním reálných problémů této země a jejich občanů převyšuje politiky pravice o parník a to nejen těchto několik jmenovaných výtečníků," má jasno Paroubek.

„Ve svém prohlášení k údajným velezrádným rejdům prezidenta Miroslava Němcová blábolí něco o „vyšším principu“. Prý ho Miloš Zeman destruuje. Snad bych se ani nechtěl dozvědět, co je ten, podle  Němcové, vyšší princip. Možná, že by také na druhé straně bylo dobré, a to pro obecné pobavení, abychom se dozvěděli, v čem je vlastně Miloš Zeman tím „zrádcem“, „papalášem, který ničí a rozbíjí“, jak fantazíruje Němcová," položil si řečnickou otázku Jiří Paroubek, který měl s Milošem Zemanem společného i to, že byl stejně jako on premiérem i předsedou ČSSD.


„Je zjevné, že mysl Miroslavy  Němcové je poněkud rozbouřená. Možná by si mohla uvařit curifindu na uklidněnou. Ale být na jejím místě, zastavil bych se spíš na některém specializovaném pracovišti, např. v Modré laguně, kde by ji možná od jejích duševních neduhů mohli alespoň zčásti odpomoci," poradil v komentáři Jiří Paroubek.

Prvnizpravy.cz rovněž napsaly ...

Do Senátu Pražané zvolili v hnědém kabátě bednu nenávisti z Vysočiny


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, Prvnizpravy.cz, vasevec.cz, foto: z TV)