Svátek má: Barbora

Politika

Velikost textu:

Baťa: Očkování začalo, prý se blýská na lepší časy. Opravdu?

Baťa: Očkování začalo, prý se blýská na lepší časy. Opravdu?

Opravdu je důvod plesat nad tím, že se k nám konečně dostala tolik diskutovaná a problematická vakcína a že se konečně začalo s očkováním?

Profesor Pafko se nechal naočkovat
1. ledna 2021 - 07:20

Je opodstatněné konstatování např. pana prof. Pafka, že vakcína ( vagína, jak se stačil přeřeknout v rozhovoru s medii) od firem Pfaizer a BioNTewch    s 93 procentní účinností je naprosto bezpečná? Prof. Pafko také podotýká,   že účinnost této vakcíny byla otestována na více než 40 tisících lidech a tak prý není důvod se očkování obávat.
     


Jistá česká přísloví praví, že „Opatrnost je matka moudrosti “, či „Dvakrát měř, jednou řež“ a vzhledem k tomu, že dobrozdání pana profesora Pafka či jiných osob nemusí být zcela relevantní, důvěra v bezpečnost vakcíny není stoprocentně dána, natož zaručena. Je k tomu hned několik důvodů. Za a) skutečnost, že byla vakcína otestována na čtytřicetitisících lidech je jedna věc, ale to nic neříká, s jakými výsledky. Jsou totiž už dnes případy, kdy po očkování vakcínou řada lidí zkolabovalo krátce po vpichu, jiní o něco později. Co horší, lékaři nemají ponětí, co způsobilo kolkaps nebo potíže osobám po očkování, neboť  i oni uvěřili tvrzení, že vakcína nemá (v lepším případě vážné) vedlejší účinky.  Za b), při testování 40 tisíc lidí není známo, jak dlouho takové testování probíhalo, neboť renomovaní odborníci, vědci a biologové tvrdí, že vyvinout a dát do praxe lék, potažmo vakcínu trvá u těch nejméně náročných minimálně 2.5 roku, u těch složitých či náročných medikamentů,doba výzkumných prací včetně testování trvá několik let, často deset  a více. Vakcína firmy Pfizer a BioNTech, resp. Moderna, ( vše made in USA) byla vyvinuta za necelý rok!
   

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)