Svátek má: Erik

Politika

Velikost textu:

Bartošek ohrožuje Českou televizi ve svatém boji proti dezinformacím

Bartošek ohrožuje Českou televizi ve svatém boji proti dezinformacím

„Lidovecký poslanec Bartošek ve svatém boji proti dezinformacím vlastně ohrožuje provoz České  televize, neboť jedním z médií, která šíří v našich zeměpisných délkách a šířkách dezinformace proti Česku je totiž právě veřejnoprávní televize," usoudil a fakta  doložil student politologie.

Kachna a ještě k tomu na neděli
25. dubna 2021 - 10:15

Už tušíte, že se jedná o studenta, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota. Má k tomu vážný důvod zvláště v této zvláštní době.

Jak jste na to přišel, že právě poslanec Bartošek, který vypadá  jako strašák dětí v masce Belzebuba nebo jako novodobý páter Koniáš, ohrožuje provoz České televize?

„Našel jsem si jeho řeč v Parlamentu, který řekl například toto ... "Proto chci, abyste zvážili a uložili ekonomické sankce na lidi a organizace, které stojí za tímto útokem, abyste uvalili ekonomické sankce na lidi a organizace, které cíleně působí proti České republice, a to včetně dezinformací, protože řada dnešních bojů se odehrává v rámci dezinformací na sociálních sítích, a je potřeba, abyste jako vláda v této oblasti byli aktivní."

A to není všechno. Následně načetl tento požadavek ... " Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby v rámci NATO byla vytvořena iniciativa, která se začne aktivně zabývat snížením vlivu Ruské federace v rámci členských států NATO a Evropské unie a zintenzivnila boj s dezinformacemi." Nu a pak si rozeberme některé pořady, aktivity a nevyvážené zpravodajství, kterého se dopouští právě Česká televize, u kterých je důvodné podezření, že to jsou dezinformace."

Máte něco konkrétního na mysli?

„Je jím například pořad Newsroom ČT24, ve kterém se nepodloženými nebo polopravdivými informacemi kádrují kandidáti na členy Rady České televize, která má právě tu Českou televizi kontrolovat, zda některé její pořady nejsou slušně řečeno podivné. A to není všechno. Sleduji do očí bijící nevyváženost, jaké příležitostí se k něčemu aktuálnímu vyjádřit  mají různí politici a odborníci. Třeba se to týkalo bývalých velvyslanců v Rusku Koláře a Bašty. Zatímco milenec jedné z redaktorek ČT Kolář hovořil půl hodiny před hlavní zpravodajskou relací a pak ještě několikrát, zatímco politický vězeň minulého režimu a také bývalý velvyslanec v Rusku Bašta dostal také příležitost promluvit, ale  někdy dopoledne bez předchozího  ohlášení, že bude hovořit a rozhovor s ním vedla sice půvabná, ale neustále mu do řeči skákající redaktorka Bartošová. Z redaktora Železného se stal politický a jasný protiruský komentátor a je zde podezření, že jde o provokatéra cizích mocností. Jak si jinak vysvětlit, že v rozhovoru ve zpravodajské relaci vytočil místopředsedu vlády Hamáčka k tomu, že,  ač to zdůvodnil, že nemůže nic podrobného sdělit, nakonec prozradil, že  před sdělením o vyhošťování 18 ruských diplomatů z Česka, musela  Česko ještě předtím z Ruska uklidit své špiony."

Myslíte si, že Česká televize neplní svoji funkci, proč si ji koncesionáři platí?

„Ano. Za urážku diváků lze považovat skutečnost, že právě v Rusku nemá Česká televize svého zpravodaje a proto diváky s děním v Rusku seznamuje redaktor polské televize, který sice mluví česky, ale jeho akcent připomíná pamětníkům vysílač Vltava, který v roce 1968 vysílal  po vpádu vojsk Varšavské smlouvy do  Československa, kde mu lidé říkali "Fltava," neboť hlasatelé okupačních zpráv mluvili lámavou češtinou. Jak došlo k tomu, že se z Honkongu dozvídáme podrobnosti o každém srocení lidí proti Číně a v Rusku nemá ČT nikoho, kdo by v jejím dresu o situaci v Rusku hovořil. A když se tam pro ty účely vybraný Rožánek zatím neodstěhoval, proč pro televizi nepracuje někdo v Rusku žijící gramotný Čech, či zpravodajka Českého rozhlasu nebo někdo ze slovenských médií. Český divák se proto dosud nedozvěděl žádné ohlasy českých podnikatelů, občanů, kteří pracují nebo studují v Rusku, jak se jim nyní po třeba i možných zpravodajských hrách bude tam žít, pracovat, studovat."  

Kdo by měl určovat, které médium je dezinformační a kdo svými názory na sociálních sítích cíleně působí proti České republice? 

„Říkejme jim pracovně Koniášové, ke kterým mají z poslanců nejblíže právě lidé z koalice Spolu. Pokud by však politici z této koalice chtěli skutečně spravedlivě někoho vylučovat, pokutovat a ještě uvalovat sankce, museli by začít u České televize, lépe řečeno u  zpravodajství tohoto média."


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz,koláž ps)