Svátek má: Hynek

Komentáře

Zbrzděný rozjezd ČSSD

Sobotní Ústřední výbor ČSSD přišel s vyjádřením snahy této strany změnit dosavadní průběh politického diskurzu u nás. ČSSD jde jistě o to, aby se postupně snižovala, či dokonce odstranila ztráta, kterou má momentálně tato strana ve volebních preferencích za hnutím A. Babiše.


Podle zatím posledního průzkumu obvykle nejpřesnější agentury TNS Aisa zveřejněného před deseti dny by ČSSD ve volbách získala cca 14 % hlasů a hnutí ANO pak téměř o 20 % hlasů více.

Je velice zvláštní, že v případě, kdy se objeví pozitivní ohlasy, které by mohly zvýšit voličskou podporu ČSSD, jako v tomto případě, se okamžitě objeví něco, co tuto snahu sociálních demokratů zbrzdí, či dokonce paralyzuje. Také v tomto případě, hned v úterý, se v médiích objevila informace, rozvíjená ve středu velmi masivně především deníky vydavatelství MAFRA, vlastněného A. Babišem. Ty se dnes mocně věnují zatčení bývalé hejtmanky za ČSSD J. Vaňhové a pravděpodobnému zadržení některých dalších funkcionářů ČSSD. Především pak předsedy KVV ČSSD Karlovarského kraje a současného starosty Chebu Navrátila.

V síti policie a státního zastupitelství uvízlo dvacetčtyři osob činných v období, kdy v kraji panovala koalice ČSSD a ODS. Mezi zatčenými jsou tedy nejen lidé z ČSSD, ale také představitelé ODS a úředníci, kteří pracovali s projekty ROP Severozápad, přes které do obou krajů v minulém finančním období čerpání evropských peněz v letech 2007-2013 šlo cca 20 miliard korun.

Policie věci prověřovala od té doby, kdy ji potřebné informace dodal bývalý šéf úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz, který toho času pobývá ve vězení, kde si odpykává sedmiletý trest odnětí svobody.

Jana Vaňhová je bývalou hejtmankou Ústeckého kraje v letech 2008 -2012 a bývalou vicehejtmankou tohoto kraje v letech 2012 – 2016. Problémy, které policie sleduje, vznikaly v letech 2011- 2012, kdy se vedení ústecké organizace ČSSD, shodou okolností tehdy totožné s vedením Ústeckého kraje, jaksi politicky osamostatnilo z mého vlivu v tomto kraji. Můj vliv v Ústeckém kraji definitivně skončil v lednu 2011, a zejména MFD by si to mohla z archivu ke konferenci v Ústeckém kraji, kde byl předsedou krajské organizace ČSSD zvolen A. Fišera, pravá ruka Vaňhové, který mocně „odparoubkovával“ Ústeckou ČSSD, bez problému vytáhnout.Ta šestilitrová láhev Chivas Regal, kterou tehdy na oslavu svého slavného vítězství po konferenci vypili, by jim asi zhořkla, kdyby věděli, co nastane.

Po volebních úspěších v letech 2006 – 2010 v tomto kraji, se kterými jsem byl spjat jako volební lídr tohoto kraje, kdy se ústecká ČSSD stala druhým nejsilnějším krajem ČSSD v ČR co se týče volebních výsledků, přišly už jenom volební katastrofy. V krajských volbách i ve volbách sněmovních a komunálních…

J. Vaňhová možná v rámci ČSSD představuje tak trochu retro, byť její vliv v chomutovském okrese i jinde na Ústecku může být v řadách ČSSD ještě značný. Ale starosta Chebu Navrátil je člověk, který by mohl mít velkou politickou budoucnost před sebou a který má v hierarchii ČSSD vysokou stranickou funkci.

Prostě, celá tato policejní operace poslouží opět zejména A. Babišovi, aby dále rozvíjel své oblíbené heslo: Všeci kradnú a všeci sú proti hnutí ANO. (všeci – rozumí se nyní ČSSD a ODS.) O tom, že tato kauza bude ČSSD silně poškozovat, není třeba vůbec pochybovat…

Jiří Paroubek
(vasevec.cz)

Kdo straší a kdo chce válku?

Kdo straší a kdo chce válku?

Jiří Paroubek 

24. ledna 2023
V průběhu minulých jedenácti měsíců, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, čelní představitelé současné vládní koalice hovořili nesčetněkrát o tom, že „jsme ve válce“.

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Jiří Paroubek 

19. ledna 2023
Mainstreamová média pravdy a lásky a české pravice jaksi a priori stanovily, že šiřitelem nenávisti v probíhající předvolební kampani je A. Babiš.

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

Jiří Paroubek 

14. ledna 2023
Čvrteční téměř dvouhodinová debata na TV Nova zřejmě přinesla rozuzlení I. kola prezidentské volby. Tedy, kdo postoupí do II.kola.

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Jiří Paroubek 

10. prosince 2022
Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Jiří Paroubek 

3. prosince 2022
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády,...

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jiří Paroubek 

1. prosince 2022
V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.