Svátek má: Nataša

Komentáře

Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM

Už žádná zima s energošmejdy!

Zatímco vláda nyní řeší svá koryta, občané se potýkají se zásadními problémy. Vzrůstající ceny bydlení, potravin, služeb a zejména energií vládní představitelé evidentně příliš nezajímají.

Ti, kteří slibovali, jak bude vše ve chvíli, kdy budou vládnout, lepší, na své sliby rychle zapomněli. K extrémnímu růstu cen mlčí. Snad doufají, že to vyřeší neviditelná ruka trhu, která zatím zvedá ceny stále výše. Energetický regulační úřad nekoná, nová vláda dělá jako by žádný problém neexistoval. Zvyšování cen energií ji zřejmě netrápí. Není se čemu divit, s ministerskými, poslaneckými a senátorskými platy se zdražování snáší lépe než s minimální mzdou, nebo s nízkými důchody.

Dočasné nezvyšování záloh za energie je pouze trikem, který dříve nebo později bude znamenat obrovský cenový skok. Řešení spojené se snížením DPH, o kterém se nyní hovoří, je opět závislé jak na vůli představitelů EU, tak dodavatelů, zda a jak jej promítnou do cen pro občany. Vůbec ale neřeší již všeobecně oznamovaný růst cen v příštím roce. KSČM žádá důslednou ochranu spotřebitelů a konec všech státem tolerovaných šmejdů parazitujících na obavách, strachu a neznalosti lidí!

KSČM jasně několikrát jako jediná politická strana deklarovala, že otevřít trh s energiemi byla chyba. Pro ČR a její občany je důležité, aby byla strategická odvětví vlastněna a řízena státem, což se v posledních letech několikrát potvrdilo. Zastírací harakiri, které provedli manažeři Bohemia Energy, je toho důkazem.Občané ČR nesmí být pokusní králíci, kteří budou obětováni v zájmu EU a jejího plánu nazvaného Green Deal, jemuž nastupující vládní představitelé hlasitě tleskají. Je na místě jasně říci, že tento plán povede ke zvýšení cen nejen energií. KSČM tomu říká jasné ne!

 

Souhlasíte s tím, že na světovém šampionátu v hokeji letos nestartují Rusové?

Ano
transparent.gif transparent.gif
14%
Ne
transparent.gif transparent.gif
72%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
14%