Svátek má: Michal

Komentáře

Jan Campbell

analytik, publicista

Splněné a nesplněné úkoly (1)

V posledním, tentokrát trojdílném příspěvku roku 2020 se omezím na připomínky v tézích a na skutečnosti, které budou v představitelné budoucnosti ovlivňovat politický a sociální vývoj nejenom v české kotlině, EU a Evropě.

Bude – li mi shora dáno, vrátím se k některým tézím podrobněji již v počátku roku 2021, přičemž budu vycházet ze zkušenosti, která obsahuje trojici: přísudek jmenný - Sliby chyby, symbolika čísla 2021a jeden z trendů vedoucích ke společnosti (nové modernity) tvořené a formované kvantovými principy.
Splněné úkoly

Vánoční a Novoroční expres EK čtyřletého (s Velkou Británií), sedmiletého (s velkou ČLR) a tříměsíčního jednání (s velkou společností Pfizer) dorazil do Bruselu a dovoluje EK hlásit úspěch dříve než se prokáže, že se jedná o Pyrrhovo vítězství. Takové vítězství je vlastně k ničemu, i když stále platí, že nevím, zda věci budou pro nás lepší, když je změním a současně vím, že věci musí být změněny, jestliže mají být pro nás lepší. Tzv. sblížení členských států v EU přinese jako každé jiné změnu napětí mezi státy a zvýšení šancí na boj každého s každým. To především v době, kdy se EU topí v mutacích covid-19, vysvětlování pro a proti vakcíně, infopandemii o ruských a čínských vakcínách a závisti. Ta je osudem slabého člověka, státu, ale i spojenectví. Proto jedinou zbraní takových slabochů je podlost.

Po-dušičkový expres tažený německou lokomotivou se strojvůdkyní Angelou Merkelovou (1954) dojel do cíle 10. listopadu. EK ho přivítala v odpovídajícím protokolu a převzala dohodu EP a členských států EU v Radě o největším balíčku v historii EU v objemu 1,8 bilionu eur k realizaci. Současně ignorovala a bude i nadále ignorovat, že během jízdy expres rozdrtil V4, z politiků vidících hory komprimátů a závislostí udělal poloslepé a zcela slepé ochotné obětní beránky a potvrdil, že pro elity i nadále platí: po nás potopa. Než k ní dojde, rozpočet oživí nejenom oslabenou Covid-19 NextGenerationEU , programy Horizont Evropa, Erasmus+ a EU4Health, ale i 400 německých úředníků pracujících v zastupitelském úřadu SRN při EU. O těch pracujících v zastupitelstvích dalších států EU, v EK a EP a nemluvě.

Běloruský expres, který táhne běloruská opozice s rádo-by strojvůdkyní Světlanou Tichanovskou (1982, tlumočnicí z angličtiny a němčiny v domácnosti) a tlačí EU, USA a Vatikánem dojel do 14 států EU a několika mimoevropských. V nich otevřel novoroční stánky. Byly nazvány národní vyslanectví. Vydává se v nich 16 stránkový bílo-červeno-bílý dokument (zvaný pas) všem zájemcům bez ohledu na občanství a minulost, kteří svým podpisem stvrdí, že nepodporují diktaturu v žádné formě. Stánek demokratů proto otevřeli i v demokratické české kotlině, nehledě na vládní restrikce, řádění covid-19, testování a očkování. Předpokládám, že očkovaní budou moci obdržet předem (někým) vyplněnou žádost po otisku palce. Prezident Republiky Bělarus a pátá kolona se budou ve stínu této nové akce opozice dále snažit v rychlokursu uzavřít díru ve znalostech hodnot pravoslaví a římskokatolické církve, budou hledat cestu a vlak jedoucí k jejich přežití nehledě na to, že ten jim již ujel a stále platí rčení z 15. století, pozdě bycha honiti.Expres NATO s tureckou lokomotivou a strojvůdcem Recep Erdoganem (1954) nedojel včas na Kavkaz. V Náhorním Karabachu se usídlili Rusové k nelibosti NATO. Jeho člen, Turecko po té nabídlo letecké spojení poražené Arménii, tím i přímé lety Rusům z Moskvy a zpět. Zatím co prezidentka Gruzie, francouzská diplomatka Salome Zurabišviliová (1952) se rozhodla hledat cestu k rozhovoru s prezidentem Putinem a šestá prezidentka Moldavie, zakalená na Harvardu a ve Světové bance s mateřskou rumunštinou Maia Sanduová (1972), ukrajinský prezident – bavič Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj (1978) vyslovil přání zahrát roli a osud ukrajinského Napoleona. Nejenom k jeho, ale i našemu štěstí mu někteří generálové připomněli historii, přítomnost a budoucnost. Ta obsahuje potenciální ztrátu pěti, možná šesti regionů a vznik silnější Novorossije. O jejím vzniku jsem se zmínil v nedávném interview na téma Ukrajina a v některých posledních příspěvcích.

Německý východní expres také vyrazil na cestu. Jede pomalu, ale jistě, více píská a jako vyhlídkový vláček oznamuje, že jeho destinací je Rusko a na odbočce je česká kotlina. Jízdu do Ruska (s plnou polní, silnými slovy, pýchou a pokrytectvím) si vzal za svoji spolkový ministr zahraničí Heiko Maas (1966). Tento zkoušený partnerstvím s herečkou Natalií Wörner a zkušený v triatlonu sportovec nemá ale šanci na přežití v roli frontového ani zákulisního vůdce v ruském mrazu bez dodávek kvalitních potravin a jídla z berlínské ministerské kantýny nebo světoznámého mnichovského domu potravinových delikates Dallmayr. Pro doplnění mladším připomínám, že předchůdcem triatlonu je závod Les trois sports pořádaný ve Francii již ve dvacátých letech, ale z důvodu politické korektnosti je dnes vznik triatlonu spojován s tradičními testy přežití amerických záchranářů v sedmdesátých letech 20. století. Pečlivou přípravu jízdy těžkého kalibru do české kotliny ohlásil ve svém Vánočním poselství mluvčí Sudetoněmeckého krajanského sdružení a 20 let v EP působící, zakalený a prostorově výrazný pan Bernd Posselt (1956). Ticho v kotlině po jeho projevu se mi jeví podezřelé i proto, že ani ambiciózní Piráti & Co s informací Google v záloze (a v komputeru) nebudou schopni otevřít, natož vést s panem Poseltem diskuzi, o dialogu nemluvě. Ve staro – známé tradici zrádců se rychle vzdají v naději, že si zachrání život.

Na tomto místě nabízí pomoc a radu tři moudří nebožtíci. Konfucius (551 – 479 př.n.l.): Ještě jsem se nesetkal s člověkem, který by dokázal vidět své chyby a sám před sebou se z nich obvinit. Americký spisovatel John Steinbeck (1902 –1968): Jeden z našich největších omylů je myslet si, že nám časem přibude něčeho jiného, než let a smutku. Johann Wolfgang von Goethe (1749 – 1832): Jedině příroda ví, co chce… nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby, ty dělá jen člověk. Že tomu tak je, indikuje druhá část příspěvku, věnovaná klíčovému vztahu pro vývoj v Evropě: Vztah mezi Ruskou federací, SRN a ČR. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Genocida na pokračování

Genocida na pokračování

Jan Campbell 

4. září 2023
Mnozí čtenáři si vzpomenou na příspěvky z minulosti, ve kterých jsem popisoval situaci na Kavkaze a Arménii, kde jsem v devadesátých letech minulého století mj. vedl jeden z projektů Světové banky.

Jeden z důvodů, proč se neradovat z členství v NATO

Jeden z důvodů, proč se neradovat z členství v NATO

Jan Campbell 

18. srpna 2023
V dávném mládí jsem s přáteli rád zpíval písničku - Ze známých důvodů. Byla to doba radosti po setkání s Karlem Hálou, předtím s Ray Charles, doba naděje zamilovat se po uši a zapomenout na všechno, kromě čisté lásky.

Мír a 77, a ničeho nelituji

Мír a 77, a ničeho nelituji

Jan Campbell 

15. srpna 2023
V neděli, během jednoho z mnoha zamyšlení nad ilustracemi a řazením 16 článků na téma Mír, napsaných autory s Německa, Rakouska, Ruska, Kazachstánu a Česka, které...

Nápověda nepoučitelným

Nápověda nepoučitelným

Jan Campbell 

3. srpna 2023
V posledním příspěvku – Nepřilévám benzin do ohně, ale… jsem naznačil několik důvodů, proč bychom se měli věnovat jiným realitám a pravdám, než těm, které jsou nám nabízeny politicky korektními médii.

Nepřilévám benzin do ohně, ale…

Nepřilévám benzin do ohně, ale…

Jan Campbell 

31. července 2023
Po dotazích čtenářů reaguji na příspěvek (29.7) profesora medicíny a kardiologa Josefa Veselky (1965) - Diagnóza: Proč stojí za to znovu se vyjadřovat k válce na Ukrajině.

Střípky z Piavy

Střípky z Piavy

Jan Campbell 

15. července 2023
Nebudu vysvětlovat, co se skrývá pod názvem Piava, proč do dnes pokračují setkání zkušených, ale v době žvanění nepotřebných profesionálů, kteří se znají od Piavy, jak říkával nebožtík, Miroslav Polreich,...

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%