Svátek má: Zina

Komentáře

Vojtěch Filip

poslanec PSP ČR (KSČM)

OKD je jen špičkou ledovce

Naši občané v poslední době mají možnost hodnotit jednání nejen pravicových stran, ale i sociální demokracie. Když trochu zavzpomínáme, jistě se nám vybaví Ostravsko, kterému jsme hrdě říkali ocelové srdce republiky.

Dnes upadají hutě a insolvenční správce řeší OKD. Ať už této transakci někdejších i současných vládních představitelů říkáme privatizace či prodej, správný název je dar Bakalovi.

Nejde však o jedinou vytunelovanou společnost v našem státě, kdy byli lidé připraveni o možnost práce a zajištění svých rodin. A ti, kteří tyto povedené aktivity vykonali, v pohodě a klidu žijí v zahraničí. OKD je pouze špičkou ledovce a je třeba umožnit, aby byly prošetřeny i další podniky, které ve vizi zisků jednotlivců nenávratně skončily svoji činnost.

KSČM i já osobně se rozhodně zasadíme o řešení této situace. V případě, že šachty ukončí svoji činnost, nebude tak jednoduché, jak je nám předkládáno, najít pro horníky uplatnění. Rekvalifikace v návaznosti na jejich zdraví rozhodně nebude řešením pro všechny. Postupně se v tomto kraji vystřídali politici ČSSD i ANO. Slyšíme sliby, kterým můžeme a nemusíme věřit. Právě proto budeme pečlivě sledovat, kam až dovede Bakalova nenasytnost horníky, kteří v dolech pracovali v těžkých podmínkách, a dnes neví, zda příští měsíc budou mít na uhrazení běžných životních potřeb.

I se zřetelem na nadcházející podzimní volby věřím, že všichni budeme pečlivě přemýšlet o tom, komu dáme svůj hlas, protože jen tak můžeme dokázat změnit podmínky pro život v naší republice.

Vojtěch Filip

Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
14%
Ne
transparent.gif transparent.gif
70%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%