Svátek má: Viola

Komentáře

Nestoudná nesoudnost Pirátů

Je zvláštní, co všechno některým stranám v médiích prochází. Tedy, pokud je zájem, aby tyto strany vyztužily budoucí pravicovou vládní koalici. To se v plné míře týká Pirátů.

Agentury pro výzkum veřejného mínění se předhánějí v tom, která dá Pirátům lepší odhad volebního výsledku. A tak tato strana bez hlubší ideové podstaty, bez reálných výsledků, které by dosáhla v politice na centrální, krajské či komunální úrovni, se v cinknutých průzkumech pohybuje někde mezi 7 až 8 % preferencí.

Dnes ráno se objevila ve veřejnoprávních médiích zdrcující informace, že na základě provedeného auditu na ministerstvu pro místní rozvoj, v jehož čele stojí ministr z koaliční vládní strany, byl shledán systém, který pirátské ministerstvo zpracovalo k použití pro digitalizaci stavebního řízení, jako zcela nepoužitelný. V auditu bylo konstatováno – podle veřejnoprávních médií že systém digitalizace stavebního řízení byl vlastně spuštěn, aniž by byl předem vyzkoušen a tudíž nefunguje. A nebýt toho, že je duplicitně používán dosavadní systém stavebního řízení, stavební řízení by se celostátně zastavilo. Audit MMR nehovoří vůbec o důsledcích, které tento nekvalifikovaný přístup bývalého pirátského vedení MMR způsobil v utlumení investičních aktivit prakticky v celém státě. To ovlivňuje negativně i tvorbu hrubého domácího produktu. A tedy i příjmy státu.

Ale Piráti jsou naprosto happy, žádný problém není, tedy podle nich. Ukazuje se prý, že se mělo pokračovat na rozvoji jimi započatého nefunkčního systému, takže chyba je na někom jiném a ne na nich. Typická hřibovská argumentace - já nic, já muzikant, ještě chybí zapojení ruských agentů, kteří to všechno způsobili…

A média mlčí a nevedou nikoho k odpovědnosti. Už vůbec ne bývalého ministra pro místní rozvoj Bartoše, který v čele ministerstva za tři roky neudělal vůbec nic. Digitalizaci stavebního řízení zmršil a k odpovědnosti se nehlásí. Samozřejmě, že ministerský audit je ve vztahu k Pirátům velice umírněný, neboť současný držitel MMR a jeho vládní strana vidí Piráty jako potenciálního koaličního partnera do budoucí vládní koalice. A Bartoš kandiduje do nové sněmovny.

Samozřejmě, že poté co bude MMR obsazeno po volbách politikem z jiného politického tábora, bude potřeba provést audit skutečně hodný toho slova. Se zaměřením na to, které firmy dostaly zakázky a kolik to stálo, když vytvořily nefunkční projekt digitalizace stavebního řízení. A samozřejmě pojmenovat osobní odpovědnost, kdo za co odpovídal, které zakázky a komu byly dávány z volné ruky. Tedy bez výběrových řízení. A proč? Audit MMR k digitalizaci stavebního řízení má celý problém zamést pod koberec, i když se potenciálně může jednat o škodu vzniklou ve vztahu k státu v řádech několika set milionů korun. A teď záleží na opozici, jak se s tím ještě před volbami vyrovná.

Jiří Paroubek


Jaké zájmy vlastně hájí prezident Pavel?

Jaké zájmy vlastně hájí prezident Pavel?

Jiří Paroubek 

20. května 2026
Podle všeho zájmy České republiky a jejích občanů to nejsou. Dát záštitu sjezdu sudetoněmeckého landsmanschaftu v Brně, to je naprostá nehoráznost.

Setkání Si – Trump: Krásná slova a syrová realita jednání

Setkání Si – Trump: Krásná slova a syrová realita jednání

Jiří Paroubek 

18. května 2026
Světová média a zejména ta česká vaří hodně z vody při hodnocení výsledků jednání prezidentů Číny a Spojených států.

Český rozhlas ve službách prezidenta Pavla

Český rozhlas ve službách prezidenta Pavla

Jiří Paroubek 

14. května 2026
S jistým časovým zpožděním jsem si přečetl na webu iRozhlas článek, který popisuje vystoupení Otakara Foltýna, takto zástupce ředitele vojenské kanceláře na Pražském hradě, u Barbory Tachecí v pořadu Osobnost Plus.

Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

Jiří Paroubek 

7. května 2026
A je jen dobře, že na návrh SPD celá vládní koalice došla k názoru, že uspořádání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanschaftu v Brně je nevhodné, necitlivé a vlastně vůči Česku neslušné.

Čí zájmy vlastně hájí prezident Pavel?

Čí zájmy vlastně hájí prezident Pavel?

Jiří Paroubek 

2. května 2026
Už dlouhou dobu si myslím, že prezident Pavel je zcela pod vlivem lidí ze svého bezprostředního okolí.

Nechutná nedělní slovní pyrotechnika a neobjektivita ČT

Nechutná nedělní slovní pyrotechnika a neobjektivita ČT

Jiří Paroubek 

21. dubna 2026
Neviděl jsem z dnešního vysílání ČT mnoho, ale to, co jsem viděl, mně úplně stačilo.