Svátek má: Nataša

Komentáře

Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM

Ministr pokrytec

Jakou sebedůvěru asi má pan Jurečka, když si po ministerstvu zemědělství troufá zvládnout ministerstvo práce a sociálních věcí. Jedná se o dvě zcela odlišné oblasti.

A snad proto, aby se zalíbil voličům pětikoalice, vyhlásil, že MPSV pod jeho vedením pracuje na novele zákona, která má za cíl snížit důchod lidem, kteří byli považováni za oporu komunistického režimu.

Jak k tomu v minulosti uvedl: "Není to potrestání, je to narovnání nespravedlivé situace, kdy tito lidé měli výrazně vyšší vyměřovací základ.“ Netají se tím, že tímto nápadem se nechal inspirovat na Slovensku. Pokud považuje ministr Jurečka za nespravedlivé, že měl někdo vyšší příjem, pak jsem zvědavá, jak bude argumentovat a posuzovat, kdo v dnešní kapitalistické společnosti, která je přímo postavená na nerovnosti, získal své příjmy „mravně“…
 
V červenci tohoto roku uplyne deset let od doby, kdy pravicové strany většinou 93 hlasů ze 182 prosadily schválení církevních restitucí v hodnotě 134 miliard Kč. Pokud nejde představitelům KDU-ČSL pouze o vlastní prospěch či o prospěch velmi úzké skupiny lidí, mají prostor navrhnout snížení této částky ve prospěch příjmu státního rozpočtu.A když už chce pan ministr krátit důchody lidem 32 let od období, kdy podle něj něco spáchali (ale nemá pro to důkazy), neumí to asi jinak než použitím principu kolektivní viny. Pokud mu jde o dodržování mravnosti, práva, etiky, otevírá se mu široké pole působnosti v oblasti nápravy škod, které způsobili katoličtí kněží svými sexuálními skandály při zneužívání dětí napříč Evropou. A zdaleka nejde o ojedinělé případy a ani o případy staré desítky let. Jde o tisíce takových napadení, mnoho z nich uskutečněných v nedávných letech, a to včetně brutálních praktik duchovních v ČR (viz případ uřízlého varlete).    

Ještě se vrátím ke Slovensku. Nechá se nová vláda premiéra Fialy inspirovat i jinými aktivitami, které vyburcovaly desítky tisíc lidí, kteří vyšli do ulic vyjádřit svou nevoli s čerstvým podpisem smlouvy s USA o obranné spolupráci? Chce mít i u nás takové demonstrace? Tak ať ve své politice takto pokračuje a výsledek se jistě brzy dostaví. KSČM, i když je nyní mimo parlament, se za práva lidí umí postavit v každé situaci!


Kateřina Konečná


Souhlasíte s tím, že na světovém šampionátu v hokeji letos nestartují Rusové?

Ano
transparent.gif transparent.gif
14%
Ne
transparent.gif transparent.gif
72%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
14%