Svátek má: Vanda

Komentáře

Městský soud, MfD – a Babiš se směje

Stále jasněji se ukazuje, že Městský soud v Praze v kauze jeho náhrad rozhodl politicky. Kdo jen mu asi poskytuje krytí? Z mého hlediska není složité zjistit, kdo za tím stojí.

Soud skandálně rozhodl o tom, že ČSSD advokátu Altnerovi zaplatí 18 milionů korun odměny za zastupování ČSSD v kauze určení vlastnictví Lidového domu, a vypálil jí sankční úroky více než 300 milionů korun, tedy více než patnáctinásobek výše odměny (!). A to vše také proto, že české soudy kauzu ČSSD vs. Altner soudí neuvěřitelných šestnáct let.

Likvidační kroky Městského soudu vůči ČSSD

Městský soud, poté, co naprosto skandálně a v rozporu s dosavadními verdikty, rozhodl v Altnerův prospěch nyní ve všem, co je nevýhodné pro ČSSD, až neuvěřitelně spěchá. A naopak v tom, co je výhodné pro odpůrce (prodlení rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci dovolání ČSSD), dává neuvěřitelný časový prostor. To je spravedlnost jako někde v Zimbabwe.

Jen pro dokreslení. Rozsudek, který obvykle českými soudy bývá vyhotoven za měsíc až dva, rozeslal tentokrát soud již za pět dnů. Snad s nadějí, že si ČSSD nebude moci zajistit financování z bankovních zdrojů a že velmi rychle upadne do insolvence a od chaosu. To je útok nejen na ČSSD, ale hlavně na demokratický politický systém. A každý si musí klást otázku, kdo na tom má zájem.

Altner navíc dostal od Městského soudu 30 dnů na to, aby se vyjádřil k dovolání, které ČSSD podává k Nejvyššímu soudu, ačkoliv obvyklá lhůta bývá poloviční. To je opět zcela skandální. Tentokrát už jde o to, aby se během delší doby, která uplyne mezi rozhodnutím Městského a Nejvyššího soudu, ČSSD déle vařila ve vlastní šťávě a aby tato strana dennodenně musela čelit řečem o insolvenci, o exekutorech, o platební neschopnosti, a tím ztrácela kredit. I to je útok nejen na ČSSD, ale na celý politický systém a opět se vkrádá otázka, kdo na tom má zájem.

MfD se nepokrytě raduje

Hledat linku mezi skandálním rozhodnutím Městského soudu a Babišem, který má zájem na rozbití stávajícího systému politických stran nebylo až tak složité. Ve včerejším článku „5 924 dni ke spravedlnosti s otazníkem“ ředitele redakce MfD Daniela Málka byly v tomto směru vyjádřeny jasné soudy.

Byl veleben rozsudek městského soudu, pan redaktor říhal nadšením nad světskou spravedlností, která konečně dohnala nikoli bezdomovce, ale nejsilnější vládní stranu. Marketingoví odborníci A. Babiše to tentokrát přehnali. Z článku, který je ouverturou článkům, jež budou v příštích týdnech, až do rozhodnutí soudu, následovat, bude vytvářeno veřejné mínění v tom směru, že přeci nezávislý soud rozhodl a že takové rozhodnutí je třeba respektovat.

Pan ředitel redakce nevidí nic skandálního na tom, že tzv. příslušenství, které má ČSSD platit za neschopnost českých soudů v čas rozhodnout, má být více než 15násobkem odměny, která podle rozhodnutí soudu přísluší Altnerovi.

Špičky ČSSD jsou zřejmě v posledních dnech v takovém šoku, že nedokázaly správně rekognoskovat směr, z kterého útok přichází. Směr je jasný. Jediný, kdo má zájem na tom rozbít ČSSD a v první chvíli ji výrazně oslabit, je A. Babiš. Odtud vítr vane. To, že M. Zemanovi nebude vadit politické zničení Sobotky a jeho skupiny ve vedení ČSSD, je také zřejmé. A to, že může být zcela zničena strana s téměř 140leotu historií, která více či méně vždy hájila zájmy širokých vrstev občanů a čs. státu, to už je oběma pánům jedno. Hrají jen své hry.

Jeden chce být premiérem, i když všichni soudní lidé musí vidět, jak je jeho hnutí slabé jako čaj a jak destabilizuje situaci ve všech větších a velkých městech republiky, počínaje Prahou, kde je díky politice ANO vedení Prahy zcela neakceschopné, přes Brno, Ostravu, až k dalším městům.

Jiří Paroubek

Kdo straší a kdo chce válku?

Kdo straší a kdo chce válku?

Jiří Paroubek 

24. ledna 2023
V průběhu minulých jedenácti měsíců, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, čelní představitelé současné vládní koalice hovořili nesčetněkrát o tom, že „jsme ve válce“.

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Jiří Paroubek 

19. ledna 2023
Mainstreamová média pravdy a lásky a české pravice jaksi a priori stanovily, že šiřitelem nenávisti v probíhající předvolební kampani je A. Babiš.

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

Jiří Paroubek 

14. ledna 2023
Čvrteční téměř dvouhodinová debata na TV Nova zřejmě přinesla rozuzlení I. kola prezidentské volby. Tedy, kdo postoupí do II.kola.

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Jiří Paroubek 

10. prosince 2022
Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Jiří Paroubek 

3. prosince 2022
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády,...

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jiří Paroubek 

1. prosince 2022
V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.

Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%