Svátek má: Vilém

Komentáře

Kauza Hlubuček, Redl a spol. metastazuje

To, že tu a tam rezignují, kvůli propojení s gangem, zasahujícím podle všeho celou pražskou politiku i představitelé zastupitelstev z různých městských částí Prahy, ukazuje, jak jsou chapadla zločinecké chobotnice rozsáhlá.

Zdá se, že celá věc směřuje rovněž k dalšímu, tentokrát většímu jménu, kterým je Jiří Pospíšil (aspoň to intenzivně naznačují Piráti). J. Pospíšil je nejviditelnější figurou TOP 09 na pražském magistrátu.

Jeho politická kariéra je svým způsobem úžasná. Dříve úspěšně kandidoval v Plzeňském kraji, ale proto, že je univerzálním vojákem, je dnes zastupitelem Prahy. Současně je také europoslancem. Je to obratný politik, dlouholetý ministr spravedlnosti, který se velice dobře

vyzná v advokátských tricích. Proto je jeho argumentace, když jeden ze spolupracujících obviněných, Dovhomilja, naznačil spojení gangu s Pospíšilem prostřednictvím jeho (donedávna pravé ruky) Jiřím Fremrem, dnes už bývalým členem TOP 09, velmi obratná.

Některé Pospíšilovy argumenty z posledních dnů jdou ovšem až za hranici slušnosti. Ba,  jsou přímo nestoudné. Pospíšil připomíná kauzu Budišov, kterou vykonstruoval někdejší tzv. elitní útvar policie plk. Kubiceho (ÚOOZ). ÚOOZ krátce před komunálními a senátními volbami


pozatýkal  údajnou zločineckou skupinu, vedenou někdejším starostou Budišova, Péťou. Neštěstím pana starosty bylo, že byl úspěšným starostou Budišova za ČSSD. A scházel se tu a tam se stolní společností. A v hospodském prostředí pak všichni vedli velké řeči. A protože do skupiny byli nasazeni  dva policejní agenti (A. V. a architekt Řičář, dnes údajně užívá jiné jméno), kteří hecovali při alkoholu skupinu lidí kolem starosty Péti a jejich bláboly si pilně nahrávali pro policii. No, a protože se, pokud je člověk posílen alkoholem, dopouští řada lidí řady odvážných a přitom nesmyslných vyjádření, o kterých již druhý den neví, nebylo nesnadné vykonstruovat zločinné spiknutí, postavené na silných výrocích členů "zločinecké skupiny" (tady pak vydatně pomohl i J.Kroupa).Ta měla údajně směřovat k uskutečnění vraždy plk. Kubiceho a k vykradení evropských fondů při rekonstrukci zámku Budišov.

Pokud dnes J. Pospíšil mluví o kauze Budišov a dokonce se jí zaštiťuje, coby příkladem jasného policejního selhání, je to nestoudné. Byl tehdy jedním z čelných činitelů ODS, tedy strany, která se svými pomocníky v médiích před komunálními  a senátními volbami v roce 2006 rozpoutala kolem kauzy Budišov děsivou kampaň a snažila se „prokázat“ spojení ČSSD se zločineckým prostředím. Dva dny před volbami byla dokonce teatrálne zatčena má někdejší náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj, V. Jourová. Ta byla útvarem ÚOOZ obviněna z napomáhání trestné činnosti. Přitom v té době už Jourová nebyla ani členkou ČSSD, ale zločinecké skupině v policii šlo o vazbu Jourové, coby někdejší náměstkyně ministra pro místní rozvoj, na mě, coby ministra pro místní rozvoj (v té době už jsem ovšem byl bývalým předsedou vlády). Někteří novináři i politikové pravice se neštítili mě vyzývat k odstoupení z funkce předsedy ČSSD kvůli tomuto virtuálnímu skandálu. Zhruba za dva roky poté byli všichni členové této tzv. zločinecké skupiny v kauze Budišov odvážným a rozumným soudcem osvobozeni. Jinak řečeno, byla konstatována policejní zvůle a vykonstruovanost celého případu.

J. Pospíšil jako jeden z čelných parlamentních představitelů a jako dlouholetý ministr spravedlnosti za ODS počínaje rokem 2006 a konče rokem 2012, v té době ani nehlesl nad nezákonným pronásledováním lidí v kauze Budišov. A dnes se na tuto kauzu, nestyda jeden, odvolává.Nevím, zda je zapojení Pospíšila přes jeho pravou ruku Fremra do zločinného gangu pro mě vůbec představitelné. Ale že by politik Pospíšilova formátu nevěděl nic o aktivitách svého pobočníka, to bych považoval za podivné.

V každém případě se nám kauza Redl, Hlubuček a spol. utěšeně rozrůstá a podle všeho v ní v sítích policie uvíznou nejen představitelé STAN, TOP 09, ale také někteří představitelé ODS.  Zatím se však žádné větší jméno z ODS mezi podezřelými či obviněnými anebo rezignovavšími politiky neobjevuje.

Policie získala ke spolupráci zatím jednoho obviněného a ten bude breptat a breptat a k tomu breptání se připojí ještě další obvinění, kteří pochopí, že je to jediná cesta, jak si snížit své zasloužené tresty. Můžeme se tak u soudu dožít komického závěru, že tím hlavním obviněným, na kterého všechno svedou, bude Redl, jenž ovšem má, svého druhu, „imunitu“ z důvodu duševní nepříčetnosti. A další obviněný, který může být beránkem božím, snímajícím hříchy tohoto světa, je ten, který již spáchal sebevraždu.

Představa lídrů pravice, že tato kauza zmizí ze stránek novin a serverů, je nerealistická. Média zrovna nemají nic lepšího po ruce a tak se budou věnovat této záležitosti. Občas to naši policisté ještě vylepší tím, že pustí další odposlechy, takže bulvár bude mít potravu, která mu zajistí čtenost zveřejňováním dalších nechutností, zejména v sexuální oblasti.

Jak jsem z pražského zákulisí slyšel, ona dáma, která byla jedním z obviněných instruována, jakým způsobem a do jakého tělního otvoru je nejlepší máznout kokain (jak jsme se dozvěděli z policejních odposlechů, je známá pod přezdívkou Kristýna (její pravé jméno je samozřejmě jiné) a údajně celou dobu spolupracovala s policií...


 

Vláda bere lidem úspory a snižuje životní úroveň

Vláda bere lidem úspory a snižuje životní úroveň

Jiří Paroubek 

21. května 2023
Snižování množství drahého kovu v minci, to byl kdysi způsob, jak panovníci ve středověku znehodnocovali peníze, tedy prováděli inflaci.

Smutné vládní představení...

Smutné vládní představení...

Jiří Paroubek 

13. května 2023
Vláda dnes představila vládní balíček, který má - podle ní - přispět ke konsolidaci veřejných financí.

Vláda nemá představu řešení problémů státního rozpočtu

Vláda nemá představu řešení problémů státního rozpočtu

Jiří Paroubek 

7. května 2023
Ještě nikdy v historii České republiky jsme se nedostali po čtyřech měsících roku ke schodku státního rozpočtu 200 mld. Kč. A hlavním viníkem této situace není ani Putin, ani předchozí vláda, ale vláda současná.

Místo slíbených desítek tisíc bytů nebude nic

Místo slíbených desítek tisíc bytů nebude nic

Jiří Paroubek 

27. dubna 2023
Dnešní vládní strany před volbami slibovaly výstavbu desítek tisíc dostupných a tedy převážně komunálních bytů ročně.

Jak je to vlastně s Čínou a Tchaj-wanem?

Jak je to vlastně s Čínou a Tchaj-wanem?

Jiří Paroubek 

22. dubna 2023
Při cestách našich vrcholných ústavních činitelů na Tchaj-wan se v hlavách některých našich příliš aktivistických novinářů zrodila myšlenka, že vlastně Čínu k ničemu nepotřebujeme. A že naopak Tchaj-wan je to pravé ořechové, co ekonomicky potřebujeme mnohem více.

Jedna špatná zpráva v ekonomice stíhá druhou

Jedna špatná zpráva v ekonomice stíhá druhou

Jiří Paroubek 

15. dubna 2023
Krizové momenty, které působí na českou ekonomiku, se zatím nemění. Je to především válka na Ukrajině a z ní plynoucí vysoká úroveň cen převážné většiny komodit pro český zpracovatelský průmysl.

Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%