Svátek má: Teodor

Komentáře

Jak jsem řídil vládu a ČSSD s R. Janouškem

Mladá fronta již od časů mládežnických novin za doby komunistického režimu byla v předních řadách budovatelů nového řádu. Stejně bojovně dnes buduje kapitalismus a jeho morálku.


Od té doby setrvale pokračuje ve zveřejňování zásadně jen pravdivých a zcela z více zdrojů potvrzených informací. Prostě jako správný český Guardian, který už dnes strčí do kapsy.

A tak se dnes konečně česká veřejnost dozvídá, a to z pera nejserioznějšího novináře světa J. Kmenty, kdo je vlastně politickým architektem mých fenomenálních úspěchů coby předsedy vlády v letech 2005 – 2006 a jako předsedy ČSSD až do mého odchodu z funkce v červnu 2010.

R. Janoušek byl v Úřadu vlády mým neformálním poradcem pro ekonomiku. Připomenu, že Česká republika zaznamenávala tehdy růst 7% a 6%. Rostly reálné mzdy a reálné důchody. A právě R. J. mně poradil vytvořit v obou letech ohromnou rozpočtovou rezervu 92 mld. Kč, která pomohla o pár let později ministru financí Kalouskovi stát se nejlepším ministrem financí světa. Romana, převlečeného za tlumočnici, jsem měl s sebou v prosinci 2005, kdy se nám společně podařilo nabídkami, které nešlo odmítnout, zpacifikovat T. Blaira i J. Barrosa najednou, aby ČR získala, pokud jde o evropské fondy, nejvíce peněz ze všech 27 zemí EU. Díky, Romane.

R. Janoušek mně v letech 2005 – 2010 významně pomohl politickými radami v tom, aby se ČSSD z vysmívané strany, kterou při mém příchodu do vysoké politiky v dubnu 2005 byla, stala v krátké době nejsilnější politickou stranou v zemi. Bez znalosti interních informací z okolí M. Topolánka a P. Béma by to přece nešlo. Zejména před krajskými a senátními volbami v roce 2008 to příkladně šlapalo a výsledek se dostavil sám. Díky, Romane.

Pan Kmenta je dnes zcela a úplně nezávislý novinář, kterého platí pan A. Babiš, a to mu také dává punc neohroženého a zcela nezkorumpovaného bojovníka za pravdu a spravedlnost. Moc si ho vážím! Jsem rád, že také J. Tvrdík si vzpomíná na virtuální schůzky s R. Janouškem v letech 2004 – (červen) 2010, které se neuskutečnily. Za ta léta se totiž uskutečnilo jedno jediné mé setkání s R. Janouškem, které ovšem nezajišťoval J. Tvrdík, ale někdo jiný. Právě proto, že vím, jaký je J. Tvrdík brebta, který by to mohl vyslepičit ještě před volbami.

Jiří Paroubek