Svátek má: Dana

Komentáře

Jan Campbell

analytik, publicista

Dary amerického strýce

V jednom z posledních příspěvků jsem psal, že se nacházíme na křižovatce, na které se můžeme vidět tři různé koncepty budoucnosti nejenom roku 2021, ale i dalších.

Dalších, protože regionální války nepustí tři mocnosti z očí, a velké války se tři mocnosti bojí. Mohla by totiž být poslední i pro ně. Znamená to, že strach a pud sebezáchovy zatím fungují.

Co nefunguje, sděluje obsah posledního balíku s dary amerického strýce. Byl dostaven v den tří moudrých (Tří králů) s pomocí ne často moudré TV a ne všudypřítomným Amazonem. Balík obsahuje více, než si mnohý našinec může představit. Především má-li potřebu se dobře vyspat a tím posílit imunitu nejenom proti Covid-19. Ten se u nás zabydlel podobně jako squatters. Na cestě k nám jsou ale ještě jiné neduhy a duch času, které Covidu následují. Veřejnost neví, zda politické elity o jejich příchodu vědí od čočkařů, hlavou státu nazývaných čučkaři, a zda se lépe připravuji na jejich přivítání, než tomu bylo v případě Covid-19. Říká se přece, že život je nejlepším učitelem. Uvidíme již brzo, zda to platí i v české kotlině.

První dárek v balíku představuje jasná zpráva amerických demokratů-liberálů-globalistů zabalená v kostýmech BLM. Dárek ve velikosti USB obsahuje tři zprávy: 1) Je zcela jedno, zda v den tří moudrých hráli na ulici nebo v Kapitolu moudří nebo hloupí. Je zcela jedno zda se jednalo o protest, revoltu nebo pokus o převrat. 2) EU, NATO a všichni s nimi spojení, od nich závislí nebo k nim vzhlížející jako vzor mohou dál klidně spát a pokračovat plnit své úkoly. V představitelné budoucnosti totiž k žádnému převratu, kopii sametové revoluce nebo dokonce získání suverenity nedojde. Google, Twitter, Facebook Vás prostě vypnou a ve tmě suverenitu nenajdete. Proto ta třetí zpráva. 3) Učit, učit se, učit se! Dvě slova třikrát opakovaná s vykřičníkem představují staro – známou, ne vždy jednoznačně pochopenou výzvu revolucionáře Lenina. A také výzvu pro neschopné posedět doma několik měsíců a připravovat se na účast v bojích ve světě. Především, stane – li se v době stresů a sílící moci ČLR a RF nastupující americký prezident nebožtíkem dříve, než skončí jeho mandát.

Druhý dárek v balíku představují tři rady v lahvové poště. Ne té, kterou psal Petr Chudožilov, a která představuje autobiografické povídání z let šedesátých a doby normalizační. Ale mnohem starší. První rada: Seznamte se rychle a důkladně se Zprávou o stavu Unie (State of the Union message) z 6. ledna 1941, protože její obsah je stále platný. Proč? Zprávu přednesl 32 druhý prezident USA Franklin Delano Roosevelt (1882 - 1945) a USA budou bez pardonu chránit své národní zájmy, nikdy oficiálně zveřejněné. Druhá rada: Podobně rychle se seznamte s interview bývalého prezidenta Reagana (1911 – 2004). Dal ho CBS’s v programu 60 Minutes reportérovi Mike Wallace 14. prosince 1975. Znalost jeho obsahu budete potřebovat pro nezbytné zkvalitnění a vysvětlování volebních slibů a klamání voličů, chcete-li se opravdu dostat k moci. V originálu interview pod názvem - Reagan on Libertarians & Conservatives VS Liberal Fascists Reagan popsal liberalismus v podstatě jako fašismus. Nevěřte, a přesvědčte se sami poslechem - https://www.youtube.com/watch?v=75Lc31h91BI. 3) Neopakujte chyby, které udělal Trump jako buržoasní produkt. Žijete již dlouho v jiné době a měli byste vědět, že po staru se žít nedá. Budete – li schopni a odhodláni při ochraně našich zájmů u Vás doma, nebo tam, kam Vás pošleme postupovat podle zkušenosti Lenina - obrana téměř vždy představuje smrt vojenského povstání nebo podle zkušenosti z dětství bez telefonu a komputeru - když vyhrožuješ, musíš udeřit, jinak se staneš okamžitě směšným a příkladem jak se nechovat při vstupu do politické arény, můžete doufat na naši dočasnou přízeň.

Třetí dárek v balíku ve formě video zápisu obsahuje návod, jak s pomocí zrádců a úředníků bez profesionální loajality s pátou kolonou na štítu můžete ze dvou a více politických stran vytvořit jednu. Staré strany hrají podle starého demokratického principu dvojích standardů vždy v jednom směru. Tento princip se přežil a nevede k našemu cíli: militarismu a neofašismu. Kdo půjde s námi, bude se cítit jako pán svého osudu, protože na cestě v doprovodu našich nejnovějších technologií zapomenete na dluhy, euro a EU.Čtvrtý dárek představuje telegrafický seznam hlavních rizik roku 2021. Nikdo z Vás by je neměl ignorovat. 1) USA zůstanou světovým rizikem číslo jedna, protože Rusko a Čína se přestaly bát a vzdorují. To přestože jsou stále ještě závislé na FED, našich dolarech a technologiích. 2) Covid-19 zůstane světovým rizikem v roli squattera. Bude sloužit ke snížení a odvlečení pozornosti od pochodu k našim Vám sděleným hlavním cílům. Jejich význam Vám ale nebudeme vysvětlovat, protože jdeme společně a Vy se jejich dosažení nedožijete. 3) Klimatické změny zůstanou také rizikem. Třetím, za to ale výhodným pro nás. To proto, že podpoří konkurenci. V ní podle pravidel neviditelné ruky trhu, používání chytrých telefonů schopných šifrovat a nezanechávat stopu a s pomocí neomezeného počtu dolarů naše nadnárodní korporace budou vítězit. Během tažení k vítězství bude probíhat ekologické, efektivní a ekonomické zpracování odpadu, včetně lidského. 4) Rusko není světovým rizikem podobně, jako není Čína. Proto jsou u nás pod jedním číslem. Nepustíme však jednoho ani druhého z očí satelitů, špionů a pátých kolon. Tato svatá trojice bude udržovat doma napětí společně se squaterem Covid-19. O napětí v Evropě, na Kavkazu, Centrální Asii, Tchaj-wanu, Koreji, v Jihočínském moři a všude, kde to bude potřeba, se postaráme sami. Nevylučujeme, že Vás jako milovníky dovolené v zahraničí požádáme o účast v mírové, vzdělávací nebo výcvikové misi přímo na místě našeho zájmu. 5) EU nepředstavuje riziko. Jestli náhodou ano, tak především samo pro sebe. Proto necháme EU blábolit, šířit sliby a učit se skákat do dluhové jámy. Z té nejhlubší EU nevyleze bez naší maršálem prověřené pomoci.

Pátý dárek je dnes poslední. Jedná se o digitální seznam událostí, na které si jako mladí a pokrokoví bez naší pomoci sami nevzpomenete. Protože nemůžete a my máme zájem na Vaší úspešnosti v jinak nesplnitelné misi. Proto připomínáme, že: v únoru se slaví v ČLR nový rok a bude se konat APEC summit. V březnu bude možno přesvědčit se o odsouhlasení čínské 14. pětiletky a o přezkoumání vztahu EU s ČLR. V dubnu to bude mít Covid-19 s námi těžké. Proč? SZO (WHO) se snaží zjistit, odkud přišel a jaké má s námi plány. Obojí totiž potřebuje pro vypracování roční zprávy, získání peněz od sponzorů a pro své zasedání. To se obyčejně koná v květnu v rozkvétající Ženevě. Pan ex-krejčí Bakala nechá zdravit, protože ví, že bez peněz, do hospody nelez. V červenci budete testováni na výdrž a imunitu. ČLR bude slavit 100 let od založení komunistické strany. A kdo bude úspěšný v testu, bude mít možnost s novými silami po dovolené pokračovat v realizaci v úvodu zmíněných, ale doposud nesplněných slibů prezidenta Roosevelta z roku 1941. To jste ještě nebyli na světě. Proto neviděli jeho poválečnou krásu, podobně jako ji neviděl prezident Si. Nepochybuji proto, že prezident Si se nechá slyšet v rámci zasedání OSN svým viděním světa, podobně jako tomu bude na 6. Plénu komunistické strany ČLR a v rámci na říjen plánovaného summitu G 20.

V Ruské federaci si mnozí zcela jistě připomenou Petra I. Velikého. Ten před 300 lety byl oficiálně prohlášen imperátorem vší Rusi. Dnes jeho roli hraje prezident Putin. Společně s Ruskem bude možné si také připomenout 100 let od narození Andreje Sacharova a oslavit ho dvakrát: jako vědce v Akademii věd a jako bojovníka za lidská práva na ulici. Na ní bude možné slavit také 90 let od narození Michaila Gorbačova, možná i 80 let od začátku Velké vlastenecké války. Nevíme, kde se bude slavit 60 let od prvního letu do vesmíru. Připomínáme ale, že let se uskutečnil s pomocí kosmické lodě Vostok a v ní se nacházejícím Jurijem Gagarinem. Zajímavá může být oslava 30 let od mírového rozpadu SSSR, přestože rozpad SSR nás opět přivádí k novým rizikům, nebezpečím a připomenutí nikdy neukončené války. Budu se těšit, dožiju li se připomenutí historické periody vztahu SSSR a Čína v letech 1923 – 1925 někým z české kotliny. Děkuji za všechny dary, nejenom amerického strýce. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Propojenost - Inovace – Inkluzivita

Propojenost - Inovace – Inkluzivita

Jan Campbell 

14. listopadu 2023
San Francisco je již dlouho uznávánoU bránou do Asie a Tichomoří – a díky prezidentu Bidenovi a viceprezidentce Harrisové jsme hrdí na to, že můžeme hostit setkání lídrů na summitu APEC v roce 2023, řekla Nancy Pelosi.

CIIE - Čínský mezinárodní veletrh dovozu

CIIE - Čínský mezinárodní veletrh dovozu

Jan Campbell 

6. listopadu 2023
V době kdy čtete tento příspěvek byly otevřeny brány již k 6. CIIE – Čínskému mezinárodnímu veletrhu dovozu. Otevřen byl 5. listopadu a bude končit 10. listopadu 2023.

Jak se Peking stal Mekkou

Jak se Peking stal Mekkou

Jan Campbell 

1. listopadu 2023
Prezident Si představil plány na obnovu starobylé Hedvábné stezky před deseti lety a s ní i na přetvoření globálního obchodu a politiky, v jejímž středu bude Čína pevně usazena.

Budoucnost Střední Evropy

Budoucnost Střední Evropy

Jan Campbell 

27. října 2023
Pod záštitou a se závěrečným projevem J. E. Kardinála Dominika Duky, oddaného tradiční církvi a jedné z těch osobností, které současná církev potřebuje jako sůl, se ve dnech 13. až 15. října 2023 konala v Praze v Hotelu Pyramida v...

Třetí mezinárodní fórum Pás a stezka

Třetí mezinárodní fórum Pás a stezka

Jan Campbell 

17. října 2023
V době, kdy čtete příspěvek, probíhá nebo již proběhla velká událost, o které veřejně právní média referují způsobem, který neodpovídá významu fóra, za to ale plně odpovídá novodobé mediální praxi a principům žvanění.

Vysoká sázka na výstavbu jaderných elektráren v Uzbekistánu

Vysoká sázka na výstavbu jaderných elektráren v Uzbekistánu

Jan Campbell 

14. října 2023
Někteří odborníci preferují výstavbu zařízení s malými reaktory, někteří odborníci vyjadřují obavy o bezpečnost jaderných elektráren.

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
38%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%