Svátek má: Vanda

Komentáře

Arbitr politické elegance ČSSD

Jak se člověk stává politickou celebritou? Mám tedy na mysli politickou celebritou a tím, kdo zásobuje veřejnost „moudrými“ slovy.

V podmínkách ČSSD nezaleze do politického zapomnění po vzoru Sobotky, ale naopak ještě dál posiluje své politické postavení.

Řídí prostřednictvím nastrčených lidí celou krajskou organizaci... Přitom předtím prohrál ve volbách úplně všechno. Především pevnou pozici sociální demokracie na pražské radnici. Něco o tom vím, protože jsem ji osobně v letech 1990 až 2005 budoval. V té době se stala ČSSD uznávanou a respektovanou radniční stranou. To vše je dnes pryč a sociální demokracie v Praze za Pocheho, Pavlíkova, Dolínkova a Petříčkova vedení, není schopna se vrátit do politické hry ve veřejnosti. Prostě je pro legraci.

Pokud do jejího čela nepřijdou respektovaní lidé, kteří už něco dokázali v politice i jinde, a to i zcela noví lidé, můžou její vedoucí představitelé pouze dávat „poučné“ a jedovaté rozhovory. Chápu bývalého europoslance Pocheho, o kterém píši, takto údajně poradce ministra zahraničních věcí, že je zklamán, z jednání prezidenta. Upřímně, mám-li srovnat kvalitu Pocheho a Petříčka, myslím, že jejich rozdílná úroveň je pořád stejná, jak to naznačoval jejich původní pracovní vztah: Poche europoslanec a Petříček jeho asistent.

Co mě ovšem znepokojuje více nežli úroveň a schopnosti bývalého budoucího ministra Pocheho, respektive ministra Petříčka, to jsou jejich politické názory. Myslím, že by jen fajnšmekr objevil rozdíly v názorové hladině obou pánů a bývalého ministra zahraničí Schwarzenberga. Ty rozdíly jsou skoro neznatelné. Nemyslím si, že to ČSSD u levicových voličů zrovna pomáhá.Se zájmem jsem si přečetl Pocheho rozhovor pro týdeník Echo, zveřejněný v jeho elektronické verzi. Poche naznačuje, že není spokojen s výsledky vládnutí ČSSD s hnutím ANO a plněním programu vlády. Já si to nemyslím. Myslím si naopak, že se sociální demokracii podařilo prosadit mnohé z jejího programu, především v sociální oblasti. To, že tato strana dnes musí postupovat politicky úplně jinak, nežli v minulosti, to je dáno tím, že již nemá padesát či dokonce přes sedmdesát poslanců ve sněmovně, ale má jich pouho pouhých patnáct.

Poche by prostě odešel nejraději z vlády, aby si ČSSD prý zachovala "důstojnost". Nesdílím tento jeho názor. Ve vládě má možnost prosadit alespoň něco ze svého programu, a to s ohledem na politické oslabení premiéra. Je toho podstatně více nežli mohla očekávat po svém výsledku ve sněmovních volbách. Je jen otázkou marketingového umu vedení ČSSD, jejích ministrů a jejího marketingového zázemí, zda to zvládnou správně prezentovat. A nejlepším vysvědčením toho jsou vždy volby.

Evropské volby před dvěma měsíci dopadly neslavně, strana nezískala ani 4% hlasů. Teď musí rychle ukončit vládní pseudokrizi, které většina jejích voličů, či spíše potenciálních voličů, nerozumí.

Poche by měl ovládnout své zhrzené politické ambice a zejména by se měl naučit skromnosti. Hrát politickou celebritu v situaci, kdy rozbil vše, co bylo vybudováno v rámci pražské organizace ČSSD, by jej mělo vést v zásadě ke stejným závěrům jako tomu je u politicky neúspěšného bývalého předsedy vlády Sobotky. Tedy, odejít z politiky a věnovat se třeba pěstování holubů anebo včel. To může v jejich o* státu opravdu pomoci.

Jiří Paroubek

Kdo straší a kdo chce válku?

Kdo straší a kdo chce válku?

Jiří Paroubek 

24. ledna 2023
V průběhu minulých jedenácti měsíců, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, čelní představitelé současné vládní koalice hovořili nesčetněkrát o tom, že „jsme ve válce“.

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Jiří Paroubek 

19. ledna 2023
Mainstreamová média pravdy a lásky a české pravice jaksi a priori stanovily, že šiřitelem nenávisti v probíhající předvolební kampani je A. Babiš.

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

Jiří Paroubek 

14. ledna 2023
Čvrteční téměř dvouhodinová debata na TV Nova zřejmě přinesla rozuzlení I. kola prezidentské volby. Tedy, kdo postoupí do II.kola.

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Jiří Paroubek 

10. prosince 2022
Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Jiří Paroubek 

3. prosince 2022
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády,...

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jiří Paroubek 

1. prosince 2022
V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.

Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%