Svátek má: Blanka

Zprávy

Velikost textu:

V Doněcku teroristický útok zničil plynovod

V Doněcku teroristický útok zničil plynovod

Šéf DPR Denis Pušilin oznámil, že 16. července byl v Doněcku spáchán teroristický čin.

Ilustrační foto
17. července 2021 - 07:20

V městské části Budennovskij, poblíž závodu na vysokonapěťové transformátory a železniční stanice Mušketovo, došlo k výbuchu na plynovodu, který způsobil těžký požár a přerušil dodávku plynu asi tisíci odběratelům

Pušilin o tom napsal na svém telegramovém kanálu.

Podle něj během předběžného vyšetřování bylo zjištěno, že výbuch byl výsledkem teroristického činu - „úmyslné sabotáže ze strany Ukrajiny“.

„Dnešní exploze se odehrála v jedné z nejlidnatějších oblastí Doněcku, kterou mohly utrpět tisíce lidí, k obětem nedošlo jen díky šťastné shodě okolností. A to nemluvě o zničení jak plynovodu, tak železniční infrastruktury, což také způsobilo utrpení civilistů, “uvádí se ve zprávě.


Pušilin vyzval státy - ručitele minských dohod, Francii, Německo a Rusko, „aby zaznamenali skutečnost, že Ukrajina používá metody, které jsou zakázány nejen minskými dohodami, ale proti nimž celý svět bojuje v souladu s OSN Globální protiteroristická strategie a další akty mezinárodního práva.“

Dodal, že Kyjev „již naprosto otevřeně používá takové divoké metody proti Donbasu, které používají pouze vzteklé teroristické skupiny pronásledované na mezinárodní úrovni“. Pušilin uvedl, že mezinárodní společenství nemá právo zavírat oči před takovými zločiny. A všichni, kdo se podílejí na jejich provizi, by měli být plně odpovědni.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)