Svátek má: Zina

Zprávy

Velikost textu:

Maďarský ministr: Změny v migrační politice EU jsou velkým pokrytectvím

Maďarský ministr: Změny v migrační politice EU jsou velkým pokrytectvím

Péter Szijjártó, maďarský ministr zahraničí, označil výroky o změnách v migrační politice Evropské unie deklarované ve veřejném prostoru za velké pokrytectví.

Péter Szijjártó, maďarský ministr zahraničních věcí a zahraničních ekonomických vztahů
29. listopadu 2021 - 04:20

„Víte, je to všechno velké pokrytectví," řekl v rozhovoru pro jeden z televizních kanálů.

Podle ministra, pokud jde o „neuvěřitelně nezodpovědná prohlášení k situaci v Afghánistánu“ nebo ve Středomoří, „mohou existovat některé běžné věci, které vypadají, že zní jinak, než se říká od roku 2015. Ale podstata evropské migrační politiky bohužel zůstává nezměněna.“

„Když se podíváte na dokumenty a prohlášení nové vládní koalice v Německu, uvidíte, že jde v nejvyšší míře o migraci,“ dodal.

Szijjártó vyjádřil přesvědčení, že otázky migrace jsou nedílnou součástí suverenity.

„Kdo smí vstoupit do vaší země, to  je vaším suverénním právem rozhodnout, s kým jste připraveni spolu žít a s kým ne, “ shrnul ministr.Migrační krize na hranicích Běloruska s Lotyšskem, Litvou a Polskem, kam se migranti hrnuli od začátku roku, prudce eskalovala 8. listopadu. Několik tisíc lidí přišlo z běloruské strany k polským hranicím a neopouštějí hraniční zónu a pokouší se vstoupit na území Polska.

16. listopadu uprchlíci požadující otevření průchodu pro další přesun do Německa začali házet kameny a klacky na polské bezpečnostní složky. Poláci v reakci na to použili slzný plyn a vodním dělem je odtlačili od plotu.

Později bylo asi 2 tisíce osob ubytováno v dopravním a logistickém centru v Bruzgi u hranic s Polskem, kde byly vytvořeny podmínky pro jejich přechodný pobyt. Přitom podle běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka se na území republiky kromě ubytovaných v tomto táboře nachází 2 až 3 tisíce uprchlíků ze zemí Blízkého východu.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
14%
Ne
transparent.gif transparent.gif
70%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%