Svátek má: Květa

Zprávy

Velikost textu:

WHO označila neúčinné léky pro léčbu COVID-19

WHO označila neúčinné léky pro léčbu COVID-19

Remdesivir, hydroxylchlorochin, lopinavir, ritonavir a kombinace s interferonem byly neúčinné při snižování úmrtnosti a léčbě pacientů s COVID-19.

Ilustrační foto
17. října 2020 - 10:16

Uvedl to mluvčí Světové zdravotnické organizace Tarik Yazarevich v komentáři k výsledkům šestiměsíční studie léků na testovací platformě solidarity WHO.

„Předběžné výsledky z testování terapeutických léků WHO naznačují, že remdesivir, hydroxylchlorochin, lopinavir, ritonavir a interferon měly malý nebo žádný účinek na úmrtnost nebo nemocniční léčbu pacientů s COVID-19,“ sdělil.


V pátek zveřejnila WHO výsledky šestiměsíční studie terapeutických léků a kombinací pro boj s COVID-19. Odborníci poznamenali, že tyto prostředky byly neúčinné při snižování úmrtnosti pacientů, kteří se nakazili virem.

Koncem března byly zahájeny klinické studie s léky proti HIV a ebole. Byl zkoumán jejich dopad na pacienty s tímto virem v nemocnicích ve 30 zemích. Na začátku července byly lopinavir, ritonavir a hydroxylchlorochin ze studií vyřazeny, protože byly neúčinné, a testy pokračovaly s remdesivirem.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)