Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Washington je nešťastný ze Zelenského, on zase z Bílého domu

Washington je nešťastný ze Zelenského, on zase z Bílého domu

Washington je nešťastný, že Kyjev v souvislosti se zprávami o možné eskalaci kolem Ukrajiny otevřeně „bagatelizuje hrozbu“, uvádí CNN s odkazem na zdroje.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
29. ledna 2022 - 09:01
 
Podle CNN „roste napětí“ mezi Spojenými státy a Ukrajinou kvůli neshodám o tom, jak interpretovat a otevřeně komentovat hodnocení amerických zpravodajských služeb ohledně údajně chystané ruské ofenzívy proti Ukrajině.

Někteří úředníci ve Washingtonu se domnívají, že Kyjev nevyjádřil „žádnou velkou vděčnost“ za podporu poskytovanou Spojenými státy.„Máme otázky: proč začínáte spor se Spojenými státy? Proč vypouštíte a překrucujete informace, když USA jsou téměř vaším jediným opravdovým přítelem? A proč žádáte o další zbraně, když říkáte že se hrozba nezměnila?" cituje CNN slova zástupce amerických úřadů.

Kyjev je zase nešťastný, že Spojené státy nepřijímají preventivní opatření k zadržení Ruska, jako jsou nové sankce, uvedly zdroje.

„Kyjev by v posledních několika měsících našel více využití v přijímání aktivních omezovacích opatření, jako je okamžité uvalení sankcí proti Nord Stream 2, než v neustálých slovních varováních předpovídajících hrozící válku,“ citoval televizní kanál Zelenského poradce.

„Tato varování zdaleka nepřispívají k omezení, ale neúmyslně poškozují ukrajinskou ekonomiku,“ řekl poradce.

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij v pátek řekl, že dnes v zemi nevidí větší eskalaci, než tomu bylo dříve. Poznamenal také, že prohlášení o možné eskalaci situace s Ruskem vyvolala paniku na trzích a ve finančním sektoru, což negativně ovlivňuje ekonomiku, investoři stahují peníze ze země.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)