Svátek má: Alexandr

Zprávy

Velikost textu:

Washington Examiner: Zmizely statisíce hlasovacích lístků!

Washington Examiner: Zmizely statisíce hlasovacích lístků!

V prezidentských volbách 3. listopadu bylo ztraceno 288 tisíc hlasovacích lístků, dalších 100 tisíc formulářů bylo datováno se zpětnou platností.

Ilustrační foto
3. prosince 2020 - 10:16

Uvedl to deník Washington Examiner s odkazem na svědectví řady zdrojů a údaje Amistad Project americké neziskové společnosti Thomas More Society.

Řidič subdodavatele Poštovní služby Jess Morgan uvedl, že 21. října přepravil v přívěsu od 144 až 288 tisíc vyplněných hlasovacích lístků ze státu New York do Pensylvánie, ale v cíli jeho nákladní vůz zmizel.

Další poštovní subdodavatel (USPS) Nathan Pease řekl, že dva zaměstnanci pošty mu samostatně sdělili, že ráno 4. listopadu shromáždil USPS více než 100 000 hlasovacích lístků do Wisconsinu, které měly být antidatovány. Podle deníku to bylo provedeno za účelem spočítání hlasovacích lístků, i když dorazily později než zákonem stanovený termín.


Deník rovněž konstatuje, že v Michiganu a Pensylvánii byly hlasy pro současného amerického vůdce Donalda Trumpa ponechány v koši označeném „Nedoručená obchodní pošta“, zatímco hlasovací lístky pro demokrata Josepha Bidena byly doručeny včas.

Americké prezidentské volby se konaly 3. listopadu. Na základě dostupných údajů přední americká média oznámila vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. K jeho vítězství mu již poblahopřálo mnoho světových vůdců. Současný americký prezident Donald Trump zároveň uvedl, že volby ještě zdaleka neskončily, své vlastní vítězství chce obhájit u soudu.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonexaminer.com, foto: arch.)