Svátek má: Drahoslava

Zprávy

Velikost textu:

V Číně předpovídají dobytí Kaliningradské oblasti za dva dny

V Číně předpovídají dobytí Kaliningradské oblasti za dva dny

V případě vojenského konfliktu mezi NATO a Ruskem v pobaltských státech může atlantická aliance obsadit Kaliningradský region ne za dva týdny, ale za pár dní, píše čínský Eastday.com.

Kaliningrad chrání i S-400
10. listopadu 2019 - 13:06

„Kaliningrad je malé místo, je to jen 15.000 čtverečních kilometrů a 500 kilometrů od ruských hranic," píše čínský web.

Podle Eastday.com ale v reakci na takové akce Moskva udeří do pěti až osmi hlavních měst evropských zemí do pěti dnů, což automaticky změní konflikt z regionálního na globální.

Článek tak reagoval na říjnovou zprávu vedoucího výzkumného pracoviště v Jamestown Foundation (USA), Dr. Richarda Hookera, podle kterého mohou země NATO dobýt Kaliningradský region za dva týdny.

V září velitel amerických leteckých sil v Evropě Jeffrey Harrigan oznámil, že Pentagon plánuje prolomení vícevrstvé protivzdušné obranu Kaliningradské oblasti.


Ruské ministerstvo obrany vydalo v reakci prohlášení, ve kterém zdůraznilo, že Kaliningradský region je „spolehlivě chráněn před jakýmikoli agresivními plány“. Prohlášení rovněž uvádí, že systémy protivzdušné obrany rozmístěné v regionu by mohly odrazit útoky jakéhokoli bojového letounu NATO, včetně moderních bitevniků páté generace „neviditelných pouze pro americké daňové poplatníky a jejich zahraniční kupce“.