Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

TV 1+1: Více než 8 milionů lidí navždy opustilo Ukrajinu!

TV 1+1: Více než 8 milionů lidí navždy opustilo Ukrajinu!

Každý den navždy opustí Ukrajinu 73 lidí. Jak uvádí zpráva  TV „1+1", v loňském roce opustil zemi jeden milion lidí.

Kam odcházejí Ukrajinci
23. srpna 2018 - 10:10

A od okamžiku, kdy získala nezávislost, vyměnilo více než 8 milionů Ukrajinců svou vlast a šlo hledat lepší život v zahraničí. Ukrajinská televize tak pokračovala v popisu katastrofální demografické situace v zemi. Před tím upozornila na vymírání populace v rámci projektu Olgy Vasilevské.

„Nejste sám, je nás 42 milionů. Dokud si zvykáte na toto nové číslo, 73 ukrajinců denně odjíždí do zahraničí – navždy,“ uvedla v pokračování Olga Vasilevskaja, korespondentka ukrajinské televize  „1+1".

„Připouštím, že někdy myslím na emigraci, jako každý třetí v této zemi. Za celou historii nezávislosti opustilo Ukrajina více než 8 milionů lidí. To je populace Izraele nebo Rakouska. Polovina doplnila demografii Ruska, jeden milion dvě stě tisíc se usadil v Kanadě a v Polsku, a téměř milion - ve Spojených státech,“ ozřejmila redaktorka.


Přičemž počet emigrantů roste exponenciálně, upozornila. Rozměry emigrace indikovuje zrušení registrace, kdy se vše prodává a odjíždí. V roce 2017 to bylo na Ukrajině téměř 22 tisíc lidí, což je čtyřikrát více než v roce 2016.
 
„Neoficiální statistiky ohromí ještě více. Podle mezinárodních odborníků opustil Ukrajinu v uplynulém roce více než milion lidí. Polovina odešla do Polska, dalších 300 tisíc do Ruska. Mimochodem, tam je zvláštní nabídka pro bývalé obyvatele Donbasu, ruský pas je vydán v rámci zjednodušeného postupu. Těchto dokumentů bylo vydáno více než 300 tisíc. 150 000 Ukrajinců pracuje v Itálii a v České republice,“ uvedla redaktorka.

A jako minule, ukončila svůj pořad depresivní větou: „Zatímco jste sledovali tento příběh, dvě ukrajinské rodiny si již sbalily své věci při hledání štěstí v zahraničí.“

(kou, prvnizpravy.cz, tsn.ua, foto: repro: video tsn)