Svátek má: Simona

Zprávy

Velikost textu:

SZ: Kvůli Trumpovi je svět na pokraji nové studené války!

SZ: Kvůli Trumpovi je svět na pokraji nové studené války!

Kvůli hlavě Bílého domu Donalda Trumpa, který „nezná míru" a který „není obeznámen se zdravým rozumem", se hrozba návratu studené války stala realitou, napsal Süddeutsche Zeitung.

Donald Trump - jeden proti všem
11. června 2018 - 11:05

Navíc mnozí Američané amerického prezidenta nejen podporují, ale jsou také připraveni se zúčastnit jeho hry nazvané „jeden proti všem", zdůraznilo německé vydání.

Kvůli americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi se dnešní hrozba návratu studené války stala skutečností, uvedl německý deník Süddeutsche Zeitung.

„Kapitalismus nedodržel všechny své sliby, počet nespokojených lidí roste a spolu s nimi - a pochybnosti o samotném systému," zdůrazil Mark Weise, autor článku. „V politice háže Západu výzvu Rusko, v ekonomice - Čína. Ovšem u samotného Západě existuje hluboký politický rozkol."

Poslední výroční summit hlavních západních průmyslových zemí „fenomenálně selhal", poznamenal novinář Süddeutsche Zeitung.


„Hlava Bílého domu hodila partnerům rukavici do obličeje a G7 se tak vlastně změnila v G6," konstatoval Mark Weise. Vypočítal všechny trumpovy hříchy – protekcionismus od cel na ocel a hliník, u nichž se nezastaví a nejspíše udeří i na německé automobily, klimatickou dohodu atd.

Podle autora článku, ti, kteří věří, že Donald Trump bude stále brát na vědomí argumenty a fakta, by „měli tuto naději jednou provždy pohřbít".


„S tímto neotesaným a hloupým mužem nebude svět lepší ani bezpečnější. A přesto ho mnoho voličů a příznivců podporuje. A jsou připraveni se zúčastnit jeho hry „jeden proti všem",“ je frustrován novinář německých novin.

„Tento člověk nezná míru a neví, co je to zdravý rozum," zdůraznil autor článku Mark Weise. A dodal, že pro Německo je v podstatě jen jedno východisko – Evropa.

(kou, prvnizpravy.cz, sueddeutsche.de, foto: arch.)