Svátek má: Norbert

Zprávy

Velikost textu:

Sky News: Více než polovina Britů je nyní proti brexitu!

Sky News: Více než polovina Britů je nyní proti brexitu!

Průzkum provedený společností Sky Data ukázal, že více než polovina Britů je proti vystoupení jejich země z EU, uvedla ve zprávě Sky News.

Ilustrační foto
16. listopadu 2018 - 11:05

Kromě toho podle stejného průzkumu více než polovina poddaných britské koruny podpořila uspořádání druhého referenda o členství Velké Británie v Evropské unii.
 
54% britských respondentů uvedlo, že by raději zůstalo v Evropské unii, 32% souhlasilo s vystoupením z EU bez dohody a pouze 14% souhlasilo s brexitem za podmínek dohodnutých vládou Theresy Mayové.
 
Zdá se, že její kabinet zpočátku podpořil návrh dohody s EU, ale od té doby několik ministrů, včetně ministra pro brexit Dominic Raab, odstoupilo na protest proti tomuto dokumentu.

 
Podle stejného průzkumu vyšlo více než polovina respondentů (55%) na podporu referenda, ve kterém by Britové museli zvolit jednu ze tří možných možností: brexit v kontextu dohody s EU, kterou navrhla Theresa Mayová, brexit bez jakéhokoli souhlasu a na konec zachování členství v Evropské unie. Proti druhému referendu vystoupilo 35% respondentů a 10% nemohlo rozhodnout.
 
Sky News zaujala také skutečnost, že 31% respondentů považuje Theresu Mayovou za nejvhodnějšího političku, která má vést zemi během brexitu. V tomto průzkumu překonává nejen labouristického vůdce Jeremy Corbina, který je podporován 24% Britů, ale také další britské politiky, uvedla Sky News.

(kou, prvnizpravy.cz, news.sky.com, foto: arch.)