Svátek má:
Jitka
Zprávy
Lavrov: Rusko „normální zemí“? Máme bombardovat a porušovat právo?

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov s těžko skrývaným sarkasmem komentoval slova hlavy Pentagonu, Marka Espera o Rusku.
Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
10. září 2019 - 11:06
Esper předtím uvedl, že „bylo by hezké, kdyby se Rusko mohlo chovat jako normální země, která sdílí západní hodnoty se Spojenými státy, Francií a našimi dalšími spojenci NATO“.
„Naléhal na nás, abychom jednali jako normální země, ne jako Spojené státy. Protože jinak bychom museli ... bombardovat jednou Irák, podruhé Libyi - hrubě porušovat mezinárodní právo," odpověděl Lavrov na tiskové konferenci po jednáních vedoucích ministerstva zahraničí a ministerstva obrany Ruska a Francie ve formátu „2 + 2“.
Dodal, že pokud bude dodržovat přání Washingtonu - Moskva bude muset vydělit „miliony, aby se vměšovala do záležitostí jiných zemí, jako to udělal Kongres“.
Podle Lavrova by zřejmě také "Rusko mělo podpořit neústavní převrat, jak to učinily Spojené státy se svými nejbližšími spojenci v únoru 2014, kdy ukrajinská opozice pod tlakem radikálů, neonacistů, porušila dohodu s podpisem členských států EU“.
Názor, že koncept „normality“ Moskva a Washington různě hodnotí, vyjádřil i ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
„Pravděpodobně budeme stále neobvyklí," odpověděl svému americkému protějšku.
Názor, že koncept „normality“ Moskva a Washington různě hodnotí, vyjádřil i ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
„Pravděpodobně budeme stále neobvyklí," odpověděl svému americkému protějšku.
(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)