Svátek má: Ferdinand

Zprávy

Velikost textu:

Francouzskou velvyslankyni pobouřil vtip Ukrajince o Notre Dame

Francouzskou velvyslankyni pobouřil vtip Ukrajince o Notre Dame

Na pozadí katastrofálního požáru Notre Dame se odehrála nenápadná, ale o to rozhořčenější přestřelka na sociální síti.

Karikatura Chalie Hebdo k pádu Tu-154
17. dubna 2019 - 10:15

Francouzská velvyslankyně na Ukrajině Isabelle Dumontová na svém twitteru zkritizovala ukrajinského politologa Tarase Berezovece, který vtipkoval o souvislosti požáru v Notre Dame s návštěvou Vladimura Zelenského ve Francii. Berezovec je zároveň poradce Porošenkova volebního štábu.

„Obecně vzato, Macron měl velké štěstí, že po příchodu Zelenského, byla spálena pouze Notre-Dame de Paris,“ napsal Berezovec.

Poznamenal, že Elysejský palác, prezidentská rezidence, také „mohly vzplanout“.

„Že vám není hanba! Hanba,“ napsala rozhořčeně Dumontová v reakci na jeho „žertování“.

Velvyslankyně přitom ve svém tweetu připomněla oficiální stránky ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina a samotného ministerstva zahraničí Ukrajiny.

V komentářích k tweetu si Dumontová rovněž všimla oficiálního účtu ruského ministerstva zahraničí.

„A proč jste překvapeni? Vaše škola,“ napsala ruská diplomacie, doprovázející svůj post karikaturou časopisu Charlie Hebdo k havárii ruského Tu-154 v prosinci roku 2016, kdy zahynulo 92 lidí, převážná většina ze souboru Alexandrovci.

Velký požár v katedrále Notre Dame v Paříži se rozpoutal večer 15. dubna. Podle předběžných informací začal požár během restaurátorských prací. Otevřený požár trval v Notre Dame déle než devět hodin. V důsledku toho se věž a střecha katedrály zhroutily, ale fasáda, zdi a věže byly zachráněny. Země celého světa nabídly svoji pomoc, pořádají se sbírky, nicméně se odhaduje, že obnova katedrály bude trvat celá léta.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: twitter)