Svátek má: Zdeněk

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Trump urážel během telefonátů Merkelovou a Mayovou!

CNN: Trump urážel během telefonátů Merkelovou a Mayovou!

Americký vůdce Donald Trump si prý nebral servítky a ponižoval a urážel své evropské kolegyně.

Trump prý počastoval Mayouvou slomem "blbá"
1. července 2020 - 04:20

Americký prezident Donald Trump označil německou kancléřku Angelu Merkelovou za "hloupou" během tajných telefonních rozhovorů a bývalou britskou premiérku Theresu Mayovou - "blbou", oznámila CNN s odkazem na informované zdroje.

Podle zprávy šéf Bílého domu ponižoval své evropské kolegy a činil „brutální výpady“. Zdroje uvedly, že Trumpova slova byla „téměř sadistická“.

„Některé z věcí, které řekl Angele Merkelové, jsou prostě neuvěřitelné: nazval ji  „hloupou" a obvinil ji, že ji mají Rusové v kapse… U těch, na které se dívá jako na slabé, projevuje největší tvrdost (v telefonních hovorech) a je nejslabší s těmi, s nimiž by měl být tvrdý,“ řekl jeden ze zasvěcených.


Německý úředník, jehož jméno není zveřejněno, potvrdil fakt „neobvyklých“ hovorů amerického vůdce. Po takových případech přijal Berlín zvláštní opatření, aby obsah rozhovorů zůstal v tajnosti. Zdroj popsal chování amerického prezidenta jako „velmi agresivní“.

„Ponižujícími a zesměšňujícími" byly rozhovory Trumpa s Mayovou. Údajně nazval bývalou předsedkyni vlády Velké Británie „blbou“ a bezpáteřní kvůli svému přístupu k Brexitu, NATO a otázkám imigrace.

Americký prezident také podle zdrojů „pravidelně zesměšňoval a ponižoval“ jiné západní vůdce. Mezi nimi byli francouzský prezident Emmanuel Macron, premiéry Kanady a Austrálie, Justin Trudeau a Scott Morrison.

Přičemž, podle kanálu, šéf Bílého domu v tajných telefonních konverzacích nemohl odolat ruským a tureckým vůdcům Vladimir Putin a Tayyip Erdogan. Údajně ho „přehráli“. Z tohoto důvodu někteří vysocí američtí představitelé viděli, že Trump může představovat hrozbu pro národní bezpečnost státu.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)