Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Čínský tisk varuje: Japonsko je „skrytou“ jadernou mocností!

Čínský tisk varuje: Japonsko je „skrytou“ jadernou mocností!

Čínské vydání Sohu nazývá Japonsko skutečnou jadernou mocností a vyzývá jeho sousední země, včetně Ruska, aby byly ostražité.

Ilustrační foto
2. prosince 2019 - 10:01

Autor článku odkazuje na zdroje, podle nichž se pod záminkou rozvoje civilních jaderných elektráren v Japonsku podařilo získat velké množství jaderného paliva. Podle publikace stačí na výrobu šesti tisíc jaderných bomb.

Toto množství stačí k zničení velké země. Po několik let se Japonsku podařilo tuto skutečnost skrývat a mnoho zemí bylo v nevědomí, včetně Spojených států.

Sohu zdůrazňuje, že po několik desetiletí byl vojenský rozvoj Japonska omezován Spojenými státy, tato kontrola již existuje pouze formálně. Zároveň země využila podpory západního spojence a proměnila se v mocnou ekonomickou sílu. Nyní chce Japonsko hrát na mezinárodní scéně mnohem aktivnější roli.


Čínské vydání poznamenává, že Japonsko patří bojové připravenosti mezi deset největších zemí a jeho technologickou úroveň nelze podceňovat. Navzdory skutečnosti, že v zemi není dovoleno vyvíjet jaderné zbraně, zaujímá přední místo ve světě v používání jaderné technologie.

Podle autora bude Japonsko v případě vypuknutí války schopno rychle vytvořit jaderné zbraně pomocí svého jaderného materiálu a špičkové jaderné technologie.

(kou, prvnizpravy.cz, sohu.com, foto: arch.)