Svátek má: Františka

Zprávy

Velikost textu:

Blaha: Zatčení Haščáka? Fraška, Matovič kámoše z toho vytáhne!

Blaha: Zatčení Haščáka? Fraška, Matovič kámoše z toho vytáhne!

V souvislosti se zadržením šéfa Penty a majitele deníku SME vyvstává několik otázek, píše Ĺuboš Blaha na facebooku a ptá se:

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
3. prosince 2020 - 03:20

  • Proč dosud NAKA (slovenská Národná kriminálna agentura)  vždy odváděla obviněné v poutech a zrovna Jaroslava Haščáka ne?
  • Že by se premiér Matovič přimluvil za starého kamaráda, jehož „skupina“ mu psala program? Co je to za divadlo?
  • A není to celé zase jen Matovičova marketingová fraška a za pár dní půjde Haščák ven? A Matovič bude dále sloužit Pentě jako dosud?
  • Proč se v souvislosti s kauzou Gorila neocitl ve vazbě i ministr Krajniak, který figuroval v Haščakově "akční pětce" při rozkrádání strategického majetku za Dzurindovy vlády?
  • A co si nyní počnou novináři z redakce Sme, když teď přijdou o půlku výplaty? A od koho nyní bude dostávat faktury Lipšic? A vůbec - co si počne bez Haščáka celý "liberální kapitalismus"?Ještě dodatek

Asi nemusím připomínat, že penťácké manažery si vytáhla Matovičova vláda a umístila je jako figurky do více nemocnic.

Zdravotnický program OĽaNO kdysi dělala Penta a byl to právě Igor Matovič, kdo nejvíce bránil Pentu, když před volbami létaly návrhy, jak omezit její moc ve zdravotnictví. Láska je láska. Myslím, že když začne Haščák povídat, Igorko bude fakt potřebovat svého generálního prokurátora.

Richard Sulík (SaS), místopředseda Matovičovy vlády, má také o čem přemýšlet, s Haščákem se pravidelně setkávali, i když nevím, jestli v tom byli i snídaně, nebo na ty chodil šéf SaS pouze s Márianem Kočnerem?

A už si vzpomínám, Haščák chodil na snídani domů k premiérce Radičové ... Ale o ní se jako o "lobistce Penty" nemluví - sám pan premiér tak označuje jinou dámu,  jde o poslankyni SaS Ciganikovou!

Já jen, že SaS jako "služebnice Penty" sedí v Matovičově koalici. Jak toto chcete vysvětlit, pane premiére? Odtud to vypadá tak, že Pentu milují všichni neoliberální politici na Slovensku.

Obávám se, že se v této chvíli nezadržitelně třese i lešení na hlavě Borise Kollára, předsedy Národní rady Slovenské republiky. Byl to on, kdo naposledy domlouval kšefty s Jaroslavem Haščákem - ještě i pěkné video spolu mají.
¨
Boris Kollár se jen modlí, aby o jejich rozhovoru šéf Penty nenapsal do té své slavné knihy, kterou právě píše. Jen aby se ta kniha nejmenovala - Svědectví ?

Přemýšlím, co se teď asi tak honí hlavou Danielovi Lipšicovi (ministr spravedlnosti v Dzurindově vládě), který dělá pro Pentu advokáta. Že by i on pomáhal zakrývat kámošům z finanční skupiny nějaké ty "korupce"?

A co všechny ty neoliberální mimovládky, které Penta roky financovala přes svou nadaci? Jen si představte, jaká panika aktuálně zavládla v INESS na čele s "nezávislým" analytikem Richardem Durantem či v Konzervativním institutu Štefánika, ve kterém působí i vládní poslanec Ondrej Dostál ... Vyschlo jim v krku, co?

A kdoví, nad čím teď přemýšlí časopis Týden, který rovněž dostával peníze od Penty, které nejspíše  pocházely z "korupce".

Na závěr dovolte jen krátký citát obviněného Jaroslava Haščáka, který nedávno řekl: „Koupili jsme média, abychom mohli podporovat liberální kapitalismus."

Já jen, že dnes skončil "liberální kapitalismus" v poutech. A zdá se, že je plný "korupce". Řekněte, co si nyní bez svého oligarchy počnou penťácká média, mimovládky a neoliberální politici?

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)