Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Areál Mont-Saint-Michel byl evakuován kvůli hrozbě atentátu

Areál Mont-Saint-Michel byl evakuován kvůli hrozbě atentátu

<< AKTUALIZOVÁNO >> Turisté a místní obyvatelé museli opustit areál Mont-Saint-Michel v severozápadní Francii v neděli dopoledne kvůli přítomnosti podezřelého jedince, který hrozil útokem na policii.

Mont-Saint-Michel
22. dubna 2018 - 12:28

„Před kavárnou neznámý útočník mluvil o zcela konkrétních hrozbách proti policii," řekl prefekt Jean-Marc Sabathé.

Opatství bylo zavřeno, hotely evakuovány.

„Z bezpečnostních důvodů, aby se předešlo jakékoliv pochybnosti, rozhodl jsem se uzavřít opatství, kde jsou bohoslužby, a evakuovat celou horu,“ pokračoval prefekt.


„Policie prohledává celý prostor. Podezřelý byl identifikován díky kamerám, byl viděn na hradbách města", informoval dále prefekt.

„Prohlížíme dům od domu, abychom zjistili, zda tato osoba není dosud na Mont Saint-Michel,“ dodal Jean-Marc Sabathé a  uznává, že „je možné, že odešel s evakuovanými turisty."

Náboženská svoboda? Ne, islám jako nová vládnoucí ideologie v Evropě!

Policie oznámila, že opět Mont-Saint-Michel otevře turistům, policii se nepodařilo najít hledaného potenciálního útočníka.

Le Mont-Saint-Michel je žulový, 80 metrů vysoký, přílivový ostrov  v severozápadní Nachází se zde četné historické památky (klášterní kostel z 11.–16. stol., gotické klášterní budovy, opevnění z 13.–15. stol.). Ostrov, záliv i klášter na území o rozloze 6,560 ha jsou od roku 1979 zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.


(rp,prvnizpravy.cz,francinfo,foto:arch.)