Svátek má: Vojtěch

Zprávy

Velikost textu:

Američtí mariňáci málem umrzli na cvičení u ruských hranic!

Američtí mariňáci málem umrzli na cvičení u ruských hranic!

Ruská média si vychutnávají zprávu Defence News, podle níž americká armáda při manévrech v Norsku měla arktické vybavení, které nemohlo odolávat nízkým teplotám.

Ilustrační foto
18.květen 2017 - 14:06

Cvičení Joint Viking se konalo na začátku března v blízkosti rusko-norské hranice, během níž američtí vojáci nebyli připraveni na mrazivé povětrnostní podmínky.

Zúčastnilo se jí asi 200 amerických příslušníků námořní pěchoty. Jejich vybavení nebylo schopno vydržet teploty pod 45 stupňů Celsia.

Jonas Rydholm, zástupce švédského výrobce vojenského zimního oblečení Torraka, řekl Defense News o obtížích Američanů. Podle něj ve svých objemných šatech vypadali jako figurky společnosti „Michelin“. Jak podotkl, byli velmi promrzlí, protože americký výrobce arktické uniformy nevzal v úvahu, že v mrazu vycházející vlhkost těla se může zmrazit ve vrstvách oblečení.

NYT: Americká armáda vyvolala nervozitu Norů a špatné vzpomínky

Military.com napsal, že se během cvičení se svrchní část uniforem amerických matiňáků trhala ve švech, zipy nefungovaly, plastové batohy praskaly a boty vypadávaly z lyžařského vázání.

Generálmajor Neil Nelson řekl vydání, že všechny nedostatky uniformy budou zdokumentovány. Podle něj výrobci uniforem dokonale zpracovali výrobu oblečení do pouště, ale nyní se budou potýkat s novými výzvami, kterým se čelí, když věci v mrazu praskají.

(kou, prvnizpravy.cz, ntv.ru, foto: arch.)