Svátek má: Alexandr

Zprávy

Velikost textu:

AgoraVox: Fašismus je zpět

AgoraVox: Fašismus je zpět

Fašistická ideologie na Západě opět funguje v zemích využívajících parlamentní demokratickou vládu.Využívá slabost zvolených zastupitelských systémů a jejich rozdělení k lepšímu obnovení rasistického nacionalistického řádu.

Ilustrační foto
3. prosince 2020 - 07:20

V současné době existují všechny podmínky k zavedení diktatury hrstky bohatých nebo pomstychtivých elitářských rodin, které se spojily, aby dosáhly finančních nebo ideologických zájmů, píše Pierre Almes na AgoraVox..

Rozpad stávajících republik, v nichž se občan považuje za jednotlivce, ani zdroj pozornosti, ani úcty politikou vedenou státem, je ve skutečnosti příčinou ztráty důvěry v instituce. To má za následek pocit opuštění, dokonce i viktimizace, což vede k nedostatečnému dodržování myšlenek kolektivního zájmu ve prospěch součtu konkrétních a stranických zájmů, které se zdají být přijatelnější, protože se zdají blíže každodenní realitě. Na úrovni země má tato individuální demotivace podobu volebního zdržení se, rozvoje více stran identity a zmizení starých politických organizací.


Tento jev je způsoben různými demokratickými strukturálními schodky republikánů, které se časem zdůrazňují, a to:
  • Úpadek vzdělávacího systému vedoucí k ochuzování jazyků, znalostí a nápadů.
  • Ztráta rozhodovací a ekonomické síly takzvané mlčící většiny populace.
  • Dotazování vědeckých hodnot nahrazené mesiášskou vírou vůči vědcům nebo mediálním guru, kteří se prezentují jako ti, kteří mají absolutní pravdu a netolerují kontroverze. Propaganda je vyjádřena mnoha audiovizuálními prostředky, které nabízí globalizace, a je založena na populistických strukturách, kterým pomáhají totalitní země.

Všechny tyto přidané faktory jsou kořenem současného demokratického popírání; pokud nebudou politickými vůdci při vzniku této poruchy napraveni bez výjimky nebo uvolnění z důvodu volebního zájmu, nedostatku odvahy a vůle, tradiční republika rychle selže a institucionální fašismus bude moci nadále používat tuto úrodnou půdu pro opětovné převzetí moci v západních demokraciích.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)