Svátek má: Státní svátek

Domácí

Velikost textu:

Zoo Děčín vyhlásila podzimní brigádu pro školy

Zoo Děčín vyhlásila podzimní brigádu pro školy

Děčínská zoologická zahrada se připravuje na přívaly spadaného listí. A stejně jako v předchozích letech proto vyhlašuje podzimní brigádu v hrabání listí pro školní kolektivy

Hrabání
21. září 2021 - 07:00

„Jak jistě každý ví, Zoo Děčín leží v krásném prostředí lesoparku se spoustou vzrostlých stromů a na podzim také s obrovským množstvím spadaného listí. Při jeho úklidu se hodí každá ruka, a proto jsme i pro letošek vyhlásili brigádu pro školy. Děti zapojíme do prací jako je hrabání listí, zametání, navážení listí kolečkem do kontejneru a podobně," uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Podzimní brigáda s názvem „Přijďte si nahrabat do zoo“ je určena pro školní kolektivy základních a středních škol a bude probíhat od 18. října do konce listopadu nebo do odvolání (pouze v pracovních dnech).

„Na hrabání listí je nutné se předem domluvit, lze tak učinit na telefonním čísle: 412 531 626 nebo e-mailu: .zc.nicedooz@aloksooz Úkolem přihlášené skupiny v ideálním počtu od 10 do max. 25 dětí v doprovodu pedagoga bude shrabat listí na zadaném úseku. Optimální doba práce se bude pohybovat v rozmezí 1,5 až 2 hodiny. V den hrabání mají kolektivy vstup do zoo zdarma, mohou být v areálu po celou otevírací dobu. Každý účastník navíc obdrží volnou vstupenku do zoo s platností do konce června 2022," .upozorňuje Alena Houšková.
(rp,usteckenovinkx.cz,foto:zoodecin)