Svátek má: Ctirad

Sport

Velikost textu:

Španělští fotbaloví fanoušci: Nacisté sem nepatří!

Španělští fotbaloví fanoušci: Nacisté sem nepatří!

Ukrajinský útočník Roman Zozulya  propadnul u fanoušků madridského klubu  Rayo Vallecano  z neočekávaných důvodů.

Roman Zozulya, ukrajinský fotbalista
3.únor 2017 - 21:23

Fanoušci madridského týmu  vydali prohlášení, že nechtějí vidět v klubu sportovce, který má nacistické názory.

"Nepřivítáme  jeho příchod"

Aktuální sezóna je pro fotbalového hráče z Ukrajiny Zozulya velmi obtížná. V létě šel útočník dobýt Evropu, zdarma přestoupil do španělského Betisu, ale zde selhal. V týmu ze Sevilly Zozulya odehrál celkem šest zápasů v Primera division bez jediného gólového úspěchu.

Logicky se chce pokusit o návrat do španělské Primera division přes klub z nižší soutěže , přes madridský Rayo Vallecano.

Fanoušci klubu ale pečlivě studovali jeho životopis a zjistili, že je velmi přátelský, nejen k ukrajinské armádě, bojující na území Donbasu, ale i k poněkud kontroverzní historické postavě  Stepanu Banderovi. Fanoušci poslali  prezidentovi  klubu  Rayo Vallecano  Martinu Presovi dopis, ve kterém požadují zrušení smlouvy s ukrajinským fotbalistou.

"Prezident Martin Presa!
Nechceme vidět v týmu  hráče jako je Zozulya. Kvůli jeho nacistickým názorům  by mu nemělo být dovoleno nosit červenobílý dres. Klub nemůže přijít o svou dobrou pověst. Nechceme ho vítat, , " píše se v prohlášení na oficiálních stránkách fanouškovského Twitteru.

Klub jako reakci zveřejnil prohlášení  Romana Zozulya. Roman vysvětlil, že pomáhal ukrajinské armádě, ale nikdy nesdílel nacistické názory.

Polský historik: Ukrajina bude muset projít denacifikací!


"Má mise do Španělsku je doprovázena nedorozuměním kvůli novinářům, kteří ví málo o skutečné situaci v mé zemi a mé práci. Přijel jsem do Sevilly v tričku se znakem Ukrajiny a poezií Tarase Ševčenka, jehož dílo je studováno na všech školách SSSR. Novinář napsal, že jsem měl tričko polovojenské neonacistické skupiny se symbolikou, která se podobá erbu Ukrajiny. Klub Betis požádal o odstranění výrobku, což jsem okamžitě provedl a autor uznal chybu a omluvil se, " cituje tiskové středisko klubu ukrajinského hráče.

Konflikt s fanoušky se však vedení klubu nepodařilo vyřešit a proto odmítlo smlouvu s ukrajinským hráčem.

(rp,prvnizpravy.cz,twitter,foto:arch.)