Svátek má: Eduard

Sport

Velikost textu:

České hráče požene za vítězstvím vyprodaný ústecký stadion

České hráče požene za vítězstvím vyprodaný ústecký stadion

Čtyři tisíce natěšených diváků a fanoušků české fotbalové reprezentace se ve středu 22. března dočká historického okamžiku. Vůbec poprvé se v krajském městě bude hrát zápas národního týmu.

Karel Jarolím
16.březen 2017 - 07:00

Seniorská reprezentace se v Ústeckém kraji představí již po dvacáté. V 19 případech to bylo vždy v Teplicích. Zápas je vyprodaný a diváci se mohou těšit na momentálně to nejlepší, co může český fotbal nabídnout. Trenér Jarolím navíc do kádru premiérově povolal i Jakuba Jankta z italského Udine.


Duel proti Litvě, který je generálkou na jarní pokračování kvalifikace MS, se odehraje ve středu 22. března se začátkem v 18 hodin na Městském stadionu. „Velmi rádi se našim fanouškům ukážeme na úplně novém místě. Vstupenky se rychle vyprodaly, což je určitě známkou toho, že reprezentační utkání bude zajímavou událostí pro celý ústecký region. Věříme ve výbornou atmosféru na stadionu. Přestože je utkání s Litvou přípravné, pro nás je v současnosti každý dobrý výsledek důležitý. Uděláme pro něj maximum i v Ústí nad Labem,“ uvedl reprezentační brankář Tomáš Vaclík.

Fanoušci v Ústí nad Labem před samotným utkáním s Litvou mohou navštívit také Fan Park s mnoha atrakcemi a soutěžemi. Ten bude situován na parkovišti před nedalekým zimním stadionem a otevřen od tří do půl šesté.

Reprezentace se do Ústí nad Labem přesune den před utkáním s Litvou, tedy v úterý 21. března a ve městě zůstane až do pátku 24. března, kdy se přesune k dalšímu utkání kvalifikace MS do San Marina. Tým Karla Jarolíma má po čtyřech odehraných zápasech bilanci jedné výhry, dvou remíz a jedné porážky.

Nominace ČR na přátelské utkání s Litvou:

Brankáři: Tomáš Vaclík, Jiří Pavlenka, Tomáš Koubek. Obránci: Jakub Brabec, Theodor Gebre Selassie, Pavel Kadeřábek, Tomáš Kalas, Filip Novák, Tomáš Sivok, Marek Suchý. Záložníci: Antonín Barák, Vladimír Darida, Bořek Dočkal, Jakub Jankto, Ladislav Krejčí, Jan Sýkora, Jaromír Zmrhal. Útočníci: Michael Krmenčík, Patrik Schick, Milan Škoda.
 
Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)