Svátek má: Zbyšek

Regiony

Velikost textu:

Zpíváme pto Tebe - 10.benefiční koncert

Zpíváme pto Tebe - 10.benefiční koncert

V Severočeském divadle v Ústí nad Labem se 10.března 2022 uskuteční jubilejní 10.benefiční koncert s názvem „Zpíváme pro Tebe“. Jeho pořadatelem je Ústecký dětský sbor, z. s..

Johanka
16. ledna 2022 - 07:00

Stejně jako v loňském roce i letos bude výtěžek koncertu předán, formou šeků, dvěma konkrétním potřebným rodinám z ústeckého regionu. V roce 2022 je to rodina Johanky (16 let) s těžkým kombinovaným postižením a rodina Jaroslava (5 let) s Westovým syndromem.

Na benefičním koncertě se představí Ústecký dětský sbor (sbormistři Martina a Petr Zemanovi, klavírista Václav Krahulík), Hudba hradní stráže a Policie ČR, Jan Šťastný, Kateřina Brožová a Daniela Šinkorová. Speciálním hostem bude 4TET Jiřího Korna. Moderování koncertu se ujmou Jan Šťastný a Kateřina Brožová.

„I v desátém ročníku benefice to bude opět finančně náročné. Přeji si, aby výtěžek činil minimálně 300 tis. Kč, čím více, tím lépe,“ prozrazuje hlavní organizátorka koncertu, Martina Zemanová.

Důvěryhodnost benefičního koncertu podtrhne projekce krátkého dokumentu o rodinách Johanky a Jaroslava, pro které je koncert určen. Divák tak uvidí, ke komu a proč putují jeho peníze. V závěru koncertu budou rodiny představeny přímo na jevišti ústeckého divadla, kde jim organizátoři předají šeky.

Hlavní organizátorkou této již známé akce je sbormistryně a manažerka Ústeckého dětského sboru, PhDr. Martina Zemanová, Ph.D., členka katedry výchov uměním Pedagogické fakulty UJEP.

Myšlenka věnovat koncert konkrétnímu dítěti v sobě nenese jen prvek humanity a podpory, ale zároveň je pro členy dětského sboru příkladem, že i oni mohou pomoci potřebným, přestože sami ještě nevydělávají peníze. Silný moment dobrého skutku tak umocní zážitek všech přítomných, diváků i účinkujících.Ti, kdo se nebudou moci z časových důvodů zúčastnit koncertu a přesto by chtěli potřebnou rodinu podpořit, mohou přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100 (do textu pro příjemce uvedou „Pro Johanku a Jaroslava“). Aby byl splněn cíl koncertu, je třeba zaplnit divadlo do posledního místa. V pokladně Severočeského divadla a u pořadatelů ještě zbývá posledních cca 80 vstupenek (rezervace v divadle na tel.: +420 475 211 713), u pořadatele na telefonu: 606 838 287.  Cena vstupenky je 400 Kč.


Ústeckénovinky.cz informovala Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí, UJEP.

(rp,usteckenovinky.cz,foto rodičů )