Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Zima se letos prodraží, loni nestála ani třetinu

Zima se letos prodraží, loni nestála ani třetinu

Kvůli rozmarům počasí se tuto zimu prodraží údržba komunikací. V rozpočtu Litvínova na ni byla vyčleněna částka 5,5 milionu Kč.

Ilustrační foto
22. února 2021 - 07:00

Vzhledem ke klimatickým podmínkám však vyjíždí zimní technika častěji a zvýšila se také spotřeba posypového materiálu. K tomu bylo nutné nasadit větší počet lidí zařazených na ruční čištění komunikací. Už na konci ledna byla vyčleněná částka téměř vyčerpána.

„Na základě dosavadního průběhu zimy a předpokládaného vývoje klimatických podmínek jsme navrhli navýšit rozpočet na zimní údržbu o 6 milionů korun. Polovinu z Fondu rezerv, druhou v rámci rozpočtu odboru nakládání s majetkem,“ uvedla vedoucí finančního odboru Jana Lanková. Radní toto rozpočtové opatření doporučili zastupitelstvu města schválit.Náklady na zimní údržbu v minulých letech byly velmi rozdílné. Například v roce 2020 byly enormně nízké. Zima nebyla téměř žádná a město tedy vynaložilo na zimní údržbu necelé 3 miliony Kč. O rok dříve stála údržba téměř 8 milionů Kč a v roce 2018 lehce přesáhl účet 5 milionů Kč. Nejvyšší náklady si zatím vyžádala zimní údržba v roce 2017, tehdy město Litvínov vyplatilo necelých 10 milionů Kč.

Ústeckénovinky.cz informovala Jitka Pavlíková, Čtrnáctideník Radnice.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)