Svátek má: Gabriela

Regiony

Velikost textu:

Zima může přijít, technické služby Chomutov jsou připravené

Zima může přijít, technické služby Chomutov  jsou připravené

Přestože zima má zatím mírný průběh, Technické služby města Chomutova mají připravenou techniku pro údržbu komunikací a sklady plné posypových materiálů. Může začít mrznout i sněžit.

Ilustrační foto
5. ledna 2021 - 07:00

“Přestože my jsme připraveni, jak to jen lze, apelujeme zejména na řidiče, aby přes zimu jezdili velmi opatrně, pomalu a s ohledem na ostatní účastníky silničního provozu. Hlavně při sněhových kalamitách nebo prudkém ochlazení nejsme v žádném případě schopni ošetřit všechny komunikace okamžitě a na ráz,” varoval ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek. Zatím technika vyjela ve třech případech, z toho jednou sněžilo.   

Pro údržbu komunikací během letošní zimy mají technické služby připraveno jednatřicet strojů, z toho čtyři velké sypače s pluhy a devět malých, dále šest vozů pomáhajících při ručním posypu, tři traktory s čelní šípovou radlicí, pět nákladních aut pro odvoz sněhu, tři nakladače a jedno dispečerské vozidlo.

Komunikace technické služby ošetřují solí, drtí, solankou nebo ekologickým materiálem Ekogrit. Zatímco sůl nakupují technické služby již v létě a zásobu mají ve skladech na celou zimu, ostatní posypové materiály dokupují průběžně podle potřeby. Soli je nyní ve skladech tisíc tun, což je množství dostačující i při velmi tuhé zimě vydatné na sníh i mráz. Drtě mají technické služby sto tun a ekogritu osmnáct kubíků. Solanku dodává Správa a údržbou silnic Ústeckého kraje průběžně.Do čtyř hodin od vzniku závady musí být ošetřené hlavní komunikace, které jsou podle pořadí důležitosti zařazené na první místo v plánu zimní údržby silnic. Jedná se o silnice, kudy jezdí městská hromadná doprava, příjezdy k nemocnici nebo hlavní silnice na sídlištích. Pak přicházejí na řadu vedlejší silnice v sídlištích, které jsou důležité pro zajištění plynulé dopravy, ty musí být ošetřené do 12 hodin. Do 48 hodin pak musí být ošetřené zbývající silnice.  

Ústeckénovinky.cz informovala Petra Lípová, Technické služby města Chomutova.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:tsmch)