Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Žena regionu je ředitelka rodinného centra v Lovosicích

Žena regionu je ředitelka rodinného centra v Lovosicích

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se zaÚstecký kraj stala Šárka Pravdová, ředitelka neziskové organizace Rodinného centra Mozaika v Lovosicích.

Ilustrační foto z akce
7. září 2019 - 07:00

V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Ústeckého krajenejvíce hlasů. Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo ve středu 4. září v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje. Ocenění Šárce Pravdovépředal za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek, patronka projektu Žena regionu Hana Potměšilová a jeho výkonná Marie Heřmánková.Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

Šárka Pravdová, ředitelka neziskové organizace Rodinného centra Mozaika v Lovosicích

„Je mi ctí setkat se se ženami, které se věnují nejen svojí profesi, ale aktivní jsou také ve veřejné sféře, pomáhají hendikepovaným, dětem nebo seniorům, nezištně se podílí na různých aktivitách a k tomu stíhají péči o rodinu a svoji práci. Tyto ženy mají můj obdiv a takovým symbolickým poděkováním je pro ně i udílení cen Žena regionu. Blahopřeji proto vítězce této soutěže a držím jí palce do celostátního kola, kde bude reprezentovat náš kraj,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

Vítězka ceny Žena regionu v Ústeckém kraji Šárka Pravdováje ředitelkou neziskové organizace Rodinného centra Mozaika v Lovosicích. Šárka vede organizaci od roku 2015. Za čtyři roky se jí a jejímu týmu podařilo služby pro rodiny výrazně rozšířit. V roce 2018 se centrum stalo zdravotním zařízením i registrovanou sociální službou. Mozaika se díky její práci stala známou a vyhledávanou organizací, která spolupracuje s mnoha odborníky a organizacemi různých oborů. Vítězka má dva syny. Přestože se mladší chlapec narodil s vážnou vadou oka v době, kdy vedla Šárka naplno centrum, zvládla se s těžkou životní situací vypořádat a Mozaiku dál řídit. Svými aktivitami inspiruje a motivuje okolí a jejím cílem je vybudovat nejlepší centrum v Čechách s komplexními službami na podporu rodičovství.

Šárka Pravdová postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů.Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat30. října 2019 v Senátu Parlamentu ČR.

Pro Ústeckenovinky.cz MgA. Martina Voráčková, PR, Prime Communications, s.r.o.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Prime Communications)