Svátek má: Bohuslav

Regiony

Velikost textu:

Zázemí v kasárnách určené sportovcům zaplatí Litoměřice

Zázemí v kasárnách určené sportovcům zaplatí Litoměřice

Několik sportovních klubů a turistický oddíl mládeže v Litoměřicích se dočkají nového zázemí. Zastupitelé rozhodli, že rekonstrukci jednoho z bývalých vojenských objektů v kasárnách Dukelských hrdinů opraví z prostředků města. 

Ilustrační foto
8. února 2018 - 07:00

Učinili tak poté, co ani potřetí neuspělo město s žádostí o dotaci u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR z důvodu vysokého množství podaných žádostí výrazně převyšujících alokované prostředky.

„Projekt, jehož realizace si vyžádá zhruba 6,4 milionu korun, je již připravený. Co nejdříve začneme s opravami. Předpokládám, že nejpozději v září budou moci kluby nové zázemí využívat,“ informoval místostarosta Karel Krejza (na snímku před objektem). Projekt reflektuje požadavky sportovních klubů, zohledňuje členské základny a plány rozvoje. Nové zázemí zde najde Karatedó Steklý, Potápěčský klub Kraken. SK Box Litoměřice, Beach Club Litoměřice a Turistický oddíl mládeže Litomíci.

Přednáška o Brokofech bude na zámku Krásné Březno

Beachvolejbalisté již svépomocí opravili před dvěma lety v kasárnách chátrající hřiště, které jim město pronajalo za symbolickou částku. Výsledkem jsou tři zbrusu nová, oplocená hřiště na plážový volejbal, u nichž nechybí ani posezení, sprcha a malý bazének.

Podle webu města Litoměřice

(lh,ústeckenovinky.cz,foto město Litoměřice)