Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Zásah do sítě distributorů heroinu na Ústecku

Zásah do sítě distributorů heroinu na Ústecku

Ústeckým kriminalistům se několikaměsíční práce zúročila citelným zásahem do sítě distributorů heroinu na Ústecku.

Ilustrační foto
21. srpna 2019 - 07:00

Ve středu kolem třetí hodiny ráno zásahová jednotka Ústeckého kraje zadržela na dálnici D5 vedoucí do Prahy 52letého muže ve vozidle Škoda Octavia. Ve stejný den v ranních hodinách byl v Ústí nad Labem zadržen 50letý muž, jeho bratr, který se rovněž na této trestné činnosti podílel. Akce souvisela s několik měsíců rozpracovaným případem týkajícím se prodeje a distribuce heroinu na Ústecku. Ve vozidle a následných domovních prohlídkách bylo nalezeno přes 180 gramů heroinu. Dalším šetřením je v tuto chvíli prokázáno, že rozdistribuovali minimálně 40 gramů heroinu dalším uživatelům.

Ústečtí kriminalisté se na stopu obviněných dostali po rozpletení sítě jedno z distributorů v Ústí nad Labem, který si již svůj trest odpykává ve vězení. Sledováním této linie se povedlo zrealizovat hlavního dodavatele, kterým byl 52letý muž a jeho 50letý bratr z Ústí nad Labem. Vyšetřování bylo o to složitější, neboť museli spolupracovat i se zahraničními kolegy. Operativními prostředky  zjistili, že obviněný drogy nakupoval a dovážel ze zahraničí. Realizace případu vyvrcholila zásahem a následným zadržením na dálnici D5 ve chvíli, kdy se vracel s nakoupenými drogami.

Policie konstatuje, že v rámci sítě distributorů heroinu na Ústecku, se jedná o citelný zásah.


V současné době jsou oba dva trestně stíhaní pro trestný čin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na staršího z obviněných soudce uvalil vazbu. Za uvedené jednání jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10 let.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)