Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Zapojení HZS Ústeckého kraje do opatření proti nákaze Covid-19

Zapojení HZS Ústeckého kraje do opatření proti nákaze Covid-19

V prvé řadě je potřeba zmínit operační středisko HZS Ústeckého kraje a hlavně tísňovou linku 112, která musela v prvních týdnech zvládnout obrovský nápor volajících kvůli šíření onemocnění.

Ilustrační foto
1. dubna 2020 - 07:00

Do 30. 3. odbavila linka tísňového volání 1 653 hovorů týkajících se jen koronaviru. Tedy kromě ostatních nahlašovaných událostí. Byly to rovněž kontroly a poskytování zázemí pro kontroly na hranicích s Německem. Hasiči změřili teplotu celkem 25 653 lidem.

Po té vybudování odběrových stanovišť v areálech všech krajských nemocnic.Převoz českých turistů z německých letišť do České republiky evakuačním autobusem. Hasiči přivezli stovky českých občanů.

Výdej dezinfekce ze skladu Centra humanitární pomoci ústeckého kraje v České Kamenici. Hasiči za týden vydají 20 000 litrů dezinfekce Anti - COVID.

Kostel sv. Petra a Pavla je dominantou náměstí v Soběslavi

Nemělo by se zapomenout na dobrovolné jednotky obcí, které pro obce rozvážejí všechen potřebný materiál od obědů po roušky a dezinfekci.Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje plní a je připraven plnit další úkoly v souvislosti s pandemií.  

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. Lukáš Marvan, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto HZS)