Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Zapálil kontejnery i auto

Zapálil kontejnery i auto

Mostečan se díval na ohně, před příjezdem hasičů utekl. Zapálil dva kontejnery a auto, další auta a popelnice byly poškozeny

Ilustrační foto
18. května 2020 - 07:00

Vyšetřovatel mostecké policie zahájil trestní stíhání 23letého muže a obvinil ho z přečinu poškození cizí věci. Podle policie má muž na svědomí založení tří požárů. Zapálil dva kontejnery a osobní automobil. Od požárů zahořely další kontejnery a také dvě další zaparkovaná vozidla. Škoda se vyšplhala na částku 56 tisíc korun. Na objasnění případů pracovali policisté obvodního oddělení Most Zahradní a Most.

Mostečan měl již v únoru na sídlišti Zahradní v Mostě v noci založit požár plastového kontejneru na směsný odpad. Přinesl si benzin a zapalovač a způsobil jeho zahoření. Na místě chvíli přihlížel, a když slyšel, že se blíží hasiči a policisté, utekl. Oheň poškodil další vedlejší nádobu na odpad.

V březnu po půlnoci v ulici Františka Malíka opět založil oheň v kontejneru z plastu zřejmě za použití benzinu a zapalovače, které si s sebou vzal. Stejně jako v prvém případě se díval na oheň a zmizel před příjezdem hasičů. I zde se plamen rozšířil na vedlejší plastovou nádobu, čímž došlo ke zničení. Navíc vlivem tepelné radiace a působením plamenného hoření byla poškozena zadní část zde v blízkosti zaparkovaného osobního vozidla.

Na třetí akci vyrazil v dubnu znovu pod rouškou tmy do starší zástavby města Mostu. Za domem na parkovací ploše měl vhodit pravděpodobně hořící kapesník do interiérového prostoru osobního vozidla, u kterého měl nejprve rozbít okno. Vnitřek automobilu zahořel a vůz požár značně poškodil. Na místě bylo poničeno vedlejší zaparkované vozidlo. Vůz, který zapálil, si nevybral náhodně. Věděl, komu patří a jeho počin byl dílem msty.

Vyšetřovatel muže po obvinění zadržel a podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby, soud v Mostě neshledal vazební důvody a muže propustil na svobodu. Vyšetřování obviněného je nyní vedeno na svobodě.

Žatečan využil situace a vnikl do neuzamčeného vozidla
Mostečtí kriminalisté objasnili případ krádeže věcí z neuzamčeného vozidla a vyšetřovatel nyní obvinil z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 35letého muže ze Žatce. Obviněný nekradl poprvé, loni se několikrát soudně trestaný vrátil z výkonu trestu. Muž je stíhán na svobodě a může očekávat v případě odsouzení až tříletý trest odnětí svobody.

Stíhaný měl v centru města Mostu ve večerních hodinách pozorovat na parkovišti skupinku mladých lidí, kteří stáli u zaparkovaného vozidla. Když omladina od vozu odešla, tak si všiml, že nedošlo k uzamčení automobilu a všiml si i pootevřeného okénka. Bez užití násilí měl vniknout do auta, které prohledal a následně z něj měl odcizit pár dámských tenisek a peněženku s doklady. Poté odešel do budovy mosteckého vlakového nádraží, kde za užití odcizené platební karty měl provést celkem 15 plateb u výdejních automatů, u kterých si nakoupil bagety a pití. Ještě v tu noc chtěl na benzinové čerpací stanici v Mostě zakoupit cigarety, což se muž však nepodařilo. Platební kartu prý zahodil cestou domů do křoví. Poškozený vyčíslil hmotnou škodu na částku 1 300 korun.

Zloději se vloupali do komory, kočárkárny i bytu
Až osmiletý trest odnětí svobody hrozí pachatelům, kteří se dopustí krádeže v době vyhlášeného nouzového stavu. Neznámý pachatel na mosteckém sídlišti Zahradní vnikl pravděpodobně v nočních hodinách do bytové komory. Tu prohledal a z uložených věcí si vybral jídlo, různé prostředky z drogérie, oblečení a nářadí. Poškozený majitel odhadl škodu na částku sedm tisíc korun.

Jiný lapka se na sídlišti Pod Šibeníkem dostal do panelového domu a v suterénu odcizil z kočárkárny horské jízdní kolo za deset tisíc korun.


V obci na Litvínovsku se neznámý poberta vloupal za použití násilí do bytu a z něj odnesl dva páry pánských sportovních bot v hodnotě dva tisíce korun. Další škoda za tři tisíce vznikla poškozením dveří.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web archiv)