Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Zahraniční novináři poznávali krásu Ústeckého kraje

Zahraniční novináři poznávali krásu Ústeckého kraje

Tradiční formou prezentace nabídky cestovního ruchu v Ústeckém kraji jsou presstripy pro zahraniční novináře, které pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s CzechTourismem.

Labská stezka
12. června 2018 - 07:00

V prvním pololetí roku 2018 navštívilo region hned několik evropských novinářů. Koncem března navštívili region novináři z prestižního média Lonely Planet z Velké Británie, aby objevili krásy zimního Českého Švýcarska.


„Lonely Planet není třeba představovat, píší reportáže z celého světa. Je velkým úspěchem, že se k nám podařilo dostat dva novináře,“ řekl radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Ústeckého kraje Zdeněk Matouš a dodal: „Cílíme na zahraniční trhy každoročně, výstupy presstripů, například série článků a reportáží, které lákají zahraniční turisty do našeho kraje na dovolenou nebo krátký výlet, nám pomáhají zvyšovat návštěvnost Ústeckého kraje“.


Dále přijel do kraje redaktor z německého průvodce Baedeker „Böhmen (jeden z největších průvodců na německém trhu). Své dny strávil v Žatci, Lounech, Litoměřicích nebo Třebívlicích. V květnu se uskutečnil Fam trip Travel Trade Day, kterého se účastnili touroperátoři z Velké Británie, z Litvy a z Nizozemska. Jejich hlavním úkolem je rozvoj cestovního ruchu. Na konci května přijel do regionu štáb ruské TV Samara natáčet reportáž o Ústeckém kraji (tématem bylo sklo, porcelán, lázeňství či bižuterie).

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)