Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Zahájení turistické sezóny zpestří na tržnici i farmářské trhy

Zahájení turistické sezóny zpestří na tržnici i farmářské trhy

„Osm století příběhů“ je název exteriérové výstavy, která vás prostřednictvím osmi informačních panelů provede v roce oslav 800.výročí Litoměřic historií města.

Ilustrační foto
22. dubna 2019 - 07:00

Slavnostní představení veřejnosti se uskuteční u příležitosti zahájení letošní turistické sezóny v pátek 26. dubna ve 14.30 hodin. Naučná výstava zkrášlí jedno ze zákoutí nově zrekonstruované tržnice, která bude při této příležitosti pojmenována „Tržnicí Felixe Holzmanna“. Zároveň se zde uskuteční první farmářské trhy.

Farmářské trhy začnou v 8 hodin a skončí zhruba ve 13 hodin. „Čeká nás velký výběr sadby zeleniny, bylinek a květin od několika pěstitelů, výborné uzenářské výrobky, kozí a kravské sýry v bio kvalitě, bylinné směsi paní Zdislavy, kvalitní český med a medové perníčky, rybí speciality Diana fisch, výborné pečivo z Hlinné, kvalitní káva od Zobana, sušené ovoce a oříšky, regionální řemeslné výrobky, krůtí maso a speciality z něj od firmy Prominent, obchůdek Bona Fide a mnoho dalších stánků,“ jmenuje organizátor trhů Libor Uhlík. O dobrou náladu se postará flašinetář či harmonikář.

Odpolední program zahájí ve 13.30 hodin kapela Veselý lidi, následovat bude odhalení výstavy, divadelní představení apod. Zakoupit budete moci ve stánku města jeho nové propagační materiály, ochutnat víno speciální edice vydané u příležitosti oslav, zbrusu nový pivní speciál a další dobroty. Ředitelka základní umělecké školy představí právě vydaný komiks, který děti i jejich rodiče provede hravou formou Litoměřicemi. Pracovník infocentra zase uvede rodinnou poznávací hru města určenou pro rodiče s menšími dětmi.  


„Připravili jsme pro vás odpočinkové odpoledne spojené s historií města, hudbou a občerstvením. Vyvrcholí v kostele Všech svatých mší slouženou litoměřickým biskupem Janem Baxantem, který požehná letošnímu roku oslav,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)