Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Žáci ze základky v Předlicích se setkali s univerzitními "strojaři"

Žáci ze základky v Předlicích se setkali s univerzitními "strojaři"

Fakulta strojního inženýrství UJEP v Ústí nad Labem přivítala žáky osmého a devátého ročníku ZŠ Předlice z Ústí nad Labem. Dne 25. 1. 2019 vědečtí pracovníci FSI pořádali pro tyto žáky prohlídku laboratoří.

Žáci ZŠ Předlice na FSI UJEP
4. února 2019 - 07:00

„Již v minulosti jsme slýchávali názory od zástupců základních a středních škol, že by se měla na základní školy vrátit výuka v podobě dílen, a to z důvodu navýšení zájmu o technické obory jak na středních školách, tak i na univerzitách,“ uvádí děkan FSI, prof. Štefan Michna.

Žáci ZŠ Předlice na FSI UJEP

FSI pozvala žáky osmých a devátých tříd ZŠ Předlice na exkurzi po fakultních laboratořích. Tato základní škola již několik let realizuje výuku v podobě dílen, kde se žáci učí řemeslům se dřevem, v minulosti to byly například i kovy.

„Rádi bychom zvýšili zájem mladých lidí studovat technické obory na UJEP v Ústí nad Labem, proto se zaměřujeme také na ty žáky základních škol, kteří již byli seznámeni s prací v dílnách,“ dodává děkan FSI.


Do budoucna bude tedy Fakulta strojního inženýrství UJEP cílit svými propagačními a vzdělávacími aktivitami nejen na střední školy, ale také na základní školy, které jsou vybaveny dílnami.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv UJEP)