Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Žáci VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě sportují v novém

Žáci VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě sportují v novém

Hejtman Oldřich Bubeníček se zúčastnil slavnostního otevření nově zrekonstruovaného víceúčelového sportovního areálu.

Ilustrační foto
25. září 2020 - 07:00

Areál od tohoto školního roku mohou využívat ke svým sportovním aktivitám žáci z Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě.

Slavnostní zahájení provozu nově zrekonstruovaného sportovního hřiště, které uvedla ředitelka školy Jitka Hašková, se zúčastnil také mostecký primátor Jan Paparega. Ředitelka Jitka Hašková při této příležitosti poděkovala Ústeckému kraji, který rekonstrukci sportovního areálu financoval a tím podpořil školu v jejím rozvoji a zkvalitnění vzdělávacího procesu. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček vyjádřil radost z nové podoby sportovního areálu a dodal: „Věřím, že se zde žákům bude skvěle sportovat. Doufám, že toto hřiště přinese radost nejen jim, ale i jejich učitelům. Přeji všem, aby se se tu cítili pohodlně a našli zde dostatečné vyžití.“

Součástí slavnostního aktu byl i bohatý program a prohlídka celého areálu. Pro přítomné bylo nachystáno například velkolepé vlajkové vystoupení s bubeníky či školní hudební skupiny. Sportovní areál okamžitě začal žít svým životem a na jednotlivých místech hřiště se již pilně sportovalo.


Předmětem rekonstrukce byla kompletní oprava stávajícího hřiště a vybudování nové atletické dráhy, víceúčelového hřiště, hřiště na beach volejbal, šaten, oplocení a zpevněných i zelených ploch. Rekonstrukci, která vyšla celkem na 31,1 miliónů korun, financoval Ústecký kraj.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)