Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Za zapalování popelnic tentokrát skončila ve vazbě

Za zapalování popelnic tentokrát skončila ve vazbě

Policisté obvinili 42letou ženu z Kadaně ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Toho se měla dopustit v minulém týdnu v Kadani.

Ilustrační foto
18. září 2019 - 07:00

Žena měla ve večerních hodinách zapálit papírový odpad vně plastového kontejneru na papír, čímž došlo k zahoření a zničení tohoto kontejneru a dále k poškození sousedního kontejneru a přístřešku na popelnice. Škoda byla předběžně vyčíslena na cca 13 tisíc korun. Žena sama pak volala na linku 158 s tím, že požár založila. Za vinu je jí však kladeno i další jednání, tentokrát ze srpna. I tehdy měla zapálit v Kadani plastový kontejner. Policisté ji již v srpnu k tomuto skutku vyslýchali a žena se doznala. Srpnové jednání bylo s ohledem na škodu těsně pod pět tisíc korun posouzeno původně jako přestupek.


Vzhledem k tomu, že žena podle dosavadních zjištění v jednání pokračovala, byly škody ze srpna i září sečteny a nyní jsou tyto skutky posuzovány jako pokračující trestný čin. Kromě uvedených skutků je žhářka stíhána za zapálení čtyř kontejnerů v polovině července. Již tehdy policisté podali po zahájení trestního stíhání podnět na vzetí dotyčné do vazby. Žena však byla soudem propuštěna a místo vazby jí byl stanoven dohled probačního úředníka. Nyní tedy vyšetřovatel opětovně podal podnět ke vzetí do vazby, který tentokrát státní zástupce i soudce akceptovali a obviněná byla umístěna do vazební věznice. V případě uznání viny soudem jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)